02:04 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Bitkoinai, archyvinė nuotrauka

  Bitkoinas atnaujino istorinį rekordą, viršijęs 4 tūkst dolerių

  © Flickr / BTC Keychain
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Paskutiniu metu pasaulyje sparčiai auga susidomėjimas kriptovaliutomis, o vienos populiariausių kriptovaliutų — bitkoino — kaina šiemet ne vieną kartą atnaujino istorinius maksimumus

  Vilnius, rugpjūčio 13 — Sputnik. Populiariausia pasaulyje kriptovaliuta bitkoinas sekmadienį vėl atnaujina istorinius maksimumus — jos kursas pasiekė 4020,22 dolerio už vienetą, valiutos kapitalizacija priartėjo prie 66,4 milijardo dolerių, praneša Ria novosti su nuoroda į Coinmarketcap.com pateiktus duomenis.

  Bitkoinas per paskutines 24 valandas pabrango 10,52% — iki 4020,22 tūkstančio dolerių. Bitkoino Cash atpigo 4,34%, o kriptovaliutos kaina sudarė 299,36 dolerio.

  Bitkoinas rugpjūčio 1-ąją buvo padalintas į dvi atskiras valiutas — Bitkoinas  ir Bitkoinas Cash — dėl to, kad kriptovaliutos kūrėjams nepavyko išspręsti nesutarimų programinio aprūpinimo klausimais.

  Pirmą vietą užima bitkoinas, jo kapitalizacija vertinama 66,348 milijardo dolerių. Antroje vietoje — Ethereum su kapitalizacija daugiau nei 28 milijardų dolerių ir kaina už vienetą 299,23 dolerio. Trečioje vietoje yra kriptovaliuta Ripple, kurios kapitalizacija sudaro daugiau nei 6,3 milijardo dolerių, o kaina — 0,17 dolerio už vieteną.

  Pasaulyje paskutiniu metu pastebėtas spartus susidomėjimo kriptovaliutomis augimas, o vienos populiariausių kriptovaliutų — bitkoino — kaina šiemet ne kartą atnaujino istorinius maksimumus.

  Daugelis šalių atvėrė savo rinkas kriptovaliutoms, tačiau Lietuvos valdžia yra atsargi šiuo klausimu. Dar 2014 metais Lietuvos centrinis bankas ragino piliečius būti budrius ir perspėjo, kad bitkoino kūrėjai gali dingti su visais pinigais.

  O Lietuvos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Kęstutis Jucevičius 2016 metų sausį teigė, kad bitkoinai naudojami neteisėtai prekybai ginklais, narkotikais ir žmonėmis, taip pat kaip terorizmo finansavimo priemonė. Jo tarnybos duomenimis, Lietuvos piliečiai bitkoinais išleido sumą, lygią 20 milijonų eurų, neteisėtiems pirkimams internete ir nusikalstamoms grupuotėms paremti.

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas susirūpinęs galimomis kibernetinėmis atakomis
  Programišiai paviešino plastinės chirurgijos klientų nuotraukas
  Europolas: gali įvykti antra kibernetinių atakų banga
  Tegai:
  kriptovaliutos, bitkoinas

  Svarbiausios temos