01:23 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  JAV Šarlotsvilio mieste, nuotrauka iš įvykio vietos

  Ultradešiniųjų protestai JAV: žuvo trys žmonės

  © REUTERS/ JOSHUA ROBERTS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Ultradešiniųjų ir antifašistų susirėmimų metu JAV Šarlotsvilio mieste žuvo trys žmonės: moteris pateko po automobilio ratais, du policijos pareigūnai žuvo sraigtasparnio katastrofoje

  Vilnius, rugpiūčio 13 — Sputnik. Amerikos Šarlotsvilio miesto valdžios planai pašalinti iš vietinio parko konfederatų armijos  generolo Pilietinio karo metu Roberto Edvardo Li paminklą tapo didelio masto protestų akcijų priežastimi — į miestą suvažiavo nuo 2 iki 6 tūkstančių ultradešiniųjų aktyvistų.

  Pirmieji protestuotojų ir jų priešininkų susirėmimai, o taip pat areštai prasidėjo dar penktadienį, kai ultradešinieji mieste surengė eiseną su fakelais, praneša RIA Novosti.

  Policijos duomenimis, visų šių protestų Šarlotsvilio mieste protestų dėl įvairių incidentų metu žuvo moteris, dar 34 žmonės nukentėjo.

  Moteris pateko po automobilio ratais — į antifašistų koloną šeštadienį įvažiavo  automobilis Chevrolet Camaro. Vėliau vairuotoją sulaikė policija. Paaiškėjo, kad tai buvo Ohajo gyventojas Džamsas Aleksas Filds-jaunesnysis. Jis buvo apkaltintas žmogžudyste. Dramatišką susidūrimo momentą nufilmavo liudininkai.

  Taip pat pranešama, kad sekmadienio naktį netoli Šarlotsvilio miesto sudužo policijos sraigtasparnis, žuvo du policijos pareigūnai. Katastrofos priežastys tiriamos.

  Užuojautą dėl moters ir policijos pareigūnų žūties pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trampas.

  "Nuoširdi Virdžinijos valstijos užuojauta žuvusių šiandien policijos pareigūnų šeimoms bei artimiesiems. Jūs esate vieni iš geriausių mūsų šalies atstovų", — parašė Trampas savo Twitter paskyroje.

  "Užjauta jaunos moters, nužudytos šiandien, šeimai ir geriausi linkėjimai visiems nukentėjusiems Šarlotsvilyje, Virdžinijoje. Labai liūdna!" — pridūrė jis vėliau.

  Virdžinijos valstijoje paskelbta nepaprastoji padėtis.

  Dar šia tema

  G20 samitas: 3 naktis iš eilės Hamburge vyko riaušės
  Protestų Londone metu nukentėjo šeši policininkai
  Rumunijoje tęsiasi protestai prieš vyriausybę
  Tegai:
  protestai, Šarlotsvilis, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos