16:20 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Situacija po išpuolio Barselonoje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Teroro išpuoliai Ispanijoje: 13 žmonių žuvo, daugiau nei 100 sužeisti

  © Sputnik/ Хавьер Луэнго
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Teroro išpuoliai Europoje (42)
  73 0 0

  Barselonoje ir pajūrio kurorte Kambrilse įvyko teroro išpuoliai, Lietuvos URM neturi informacijos, kad atakos metu būtų nukentėję Lietuvos piliečiai

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Du teroro išpuoliai įvyko Ispanijos miestuose. Iš pradžių sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią Barselonoje, vėliau panašus išpuolis įvyko Kambrilse. Dviejų teroro išpuolių metu žuvo 13 žmonių ir dar daugiau nei 100 buvo sužeista, pranešė RIA Novosti.

  Išpuolis Barselonoje

  Katvirtadienį sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią turistiniame Barselonos centre — La Ramblo bulvare.

  Per išpuolį žuvo mažiausiai 13 žmonių ir daugiau nei 100 asmenų buvo sužeisti. Du įtariamieji buvo areštuoti, tačiau furgono vairuotojas lieka laisvėje.

  ​Policijos pareigūnai patvirtino, kad tai teroristinis išpuolis. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė grupuotė "Islamo valstybė" (IV*).

  Teroristai Kambrilse

  Antrasis išpuolis įvyko Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse, 120 kilometrų nuo Barselonos. Teroristai tyčia nukreipė savo automobilį į pėsčiuosius. Septyni žmonės buvo sužeisti, du iš jų yra sunkios būklės. Tarp sužeistų yra policijos pareigūnas, jis patyrė lengvą sužeidimą.

  Katalonijos policija patvirtino, kad antiteroristinės operacijos metu buvo likviduoti keturi teroristai, dar vienas sužeistas ir sulaikytas. Vėliau teroristas mirė.

  Agentūros "EFE" duomenimis, teroristai dėvėjo mirtininkų diržus. Televizijos kanalas "24 Horas" parodė kadrus iš įvykio vietos, kuriuose liudininkai sako, kad šalia teroristų kūnų yra sprogmenų.

  Užuojautos žodžiai

  Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Ispanijos Karaliui Felipe VI dėl brutalaus, nekaltų žmonių gyvybes nusinešusio teroro išpuolio Barselonoje.

  "Lietuva smerkia šį žiaurų, beprasmišką smurtą ir reiškia solidarumą su Ispanijos žmonėmis", — sako prezidentė.

  Užuojautą pareiškė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis pskatino "bendromis tarptautinių tarnybų pastangomis telktis kovai su šia nežmoniška, brutalia ir visas vertybes paminančia jėga, kuri tikrai nėra neįveikiama".

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasmerkė išpuolį Ispanijos mieste Barselonoje, kurio metu žuvo 13 žmonių.

  "Mano mintys yra su visais, kuriuos palietė bejausmė ataka Barselonoje. Smerkiu šį žiaurumą!" — parašė Linkevičius socialiniame tinkle Twitter.

  ​Diplomatai neturinti informacijos, kad išpuolio metu būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

  * Teroristinė grupuotė, uždrausta JAV, Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse.

  Temos:
  Teroro išpuoliai Europoje (42)

  Dar šia tema

  Išpuolis Londone: žuvo 6 žmonės, apie 50 sužeista
  Išpuolio detalės: sprogmuo toks pat, kaip Paryžiuje ir Briuselyje
  JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę
  Įtariamasis Berlyno išpuolio organizavimu nužudytas Milane
  Vokietijoje sulaikyti įtariamieji planavę teroro išpuolį prekybos centre
  Tegai:
  teroro išpuolis, užuojauta, Ispanija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos