09:39 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Zacharčenka yra įsitikinęs, kad mirtino ginklo tiekimas į Kijevą sustiprins ginkluotą konfliktą Ukrainos rytuose

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Savavališkai paskelbtos Donecko Liaudies Respublikos (DLR) vadovas Aleksandras Zacharčenka mano, kad galimas JAV ginkluotės tiekimas į  Kijevą paskatins konflikto Donbase eskalaciją, praneša RIA Novosti.

  "Kai tik Ukraina gaus mirtiną ginklą, automatiškai bus sukeltas karinis konfliktas", — sakė žurnalistams DLR vadovas Aleksandras Zacharčenka.

  Anksčiau Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pareiškė, kad Kijevas pasiruošęs priimti mirtiną ginklą iš šalių-partnerių, tačiau šiuo metu tokią paramą suteikė tik Lietuva.

  Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Kijeve dalyvaujantis Ukrainos 26-ųjų nepriklausomybės metinių minėjimo renginiuose, nacionalino radijo eteryje pareiškė, kad JAV ir kiti Šiaurės Atlanto aljanso nariai turi padėti Ukrainai tiekdami ginkluotę.

  "JAV pagalba turėtų būti ne tik simbolinė, bet ir tiekiant specifinius ginklus, kurie padėtų neutralizuoti modernią Rusijos ginkluotę, esančią Donbase", — sakė jis.

  Ministras išreiškė viltį, kad "anksčiau ar vėliau Vašingtonas priims tokį sprendimą".

  Anksčiau JAV senatorius Džonas Makkeinas pareiškė, kad JAV gynybos ministro Džeimso Mettiso vizitas į Ukrainą suteikia Vašingtonui galimybes pradėti tiekti mirtiną ginklą Ukrainai. Savo kalboje jis išreiškė viltį, kad Kijevui "to labai reikia, siekiant išsaugoti savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą".

  Rusija jau ne kartą perspėjo, kad ginklų pristatymo į Ukrainą planai tik ves prie konflikto eskalavimo Donbase. Kaip ne kartą pareiškė Rusijos prezidento Vladimoro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas į Ukrainą iš išorės neprisidės prie krizės Donbase sureguliavimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Dauguma Europos politikų pasisakė prieš ginklų tiekimą Ukrainai. Buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras, buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frank-Walter Steinmeier (Frankas-Valteris Šteinmejeris) anksčiau pareiškė, kad ginklų tiekimas Ukrainai yra labai rizikingas ir neproduktyvus būdas išspręsti krizę.

  Dar šia tema

  Lietuvos vaidmuo JAV politikoje Ukrainos atžvilgiu
  Lietuvos instruktoriai mokys Ukrainos karius
  Ukrainos pinigų išprašinėjimo iš Vakarų schema grimzda į dugną
  Tegai:
  ginklų tiekimas, Aleksandras Zacharčenka

  Svarbiausios temos