22:24 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)
  38

  JAV paskelbė apie būsimą Rusijos generalinio konsulato San Franciske ir konsulinių objektų Vašingtone ir Niujorke uždarymą; Maskva pareiškė, kad reaguos į šį sprendimą

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Maskva reaguos į JAV sprendimą uždaryti Rusijos Federacijos generalinį konsulatą San Franciske, kai tik baigs analizuoti šį Vašingtono žingsnį, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Mes tik vakar naktį gavome tokią notą, užsiimame tuo. Sureaguosime, kai tik baigsime šią analizę", — sako cituoja RIA Novosti Lavrovą.

  JAV ketvirtadienio vakarą paskelbė apie naujus apribojimus Rusijos diplomatinių atstovybių veiklai Jungtinėse Amerikos Valstijose, pagal kuriuos nuo rugsėjo 2-osios uždaromas Rusijos Federacijos generalinis konsulatas San Franciske ir konsuliniai objektai Vašingtone ir Niujorke.

  Vladimiras Putinas Peterburgo ekonominiame forume, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Anksčiau Maskva atsakydama į diplomatinių objektų uždarymą JAV ir diplomatų išsiuntimą paliepė Vašingtonui sumažinti diplomatų Rusijoje skaičių iki 455 žmonių, suderinus su Rusijos personalo skaičiumi JAV.

  Savo ruožtu JAV nuo rugpjūčio 23 dienos pristabdė neimigracinių vizų išdavimo tvarką visoje Rusijoje. Nuo rugsėjo 1-osios ši procedūra bus atnaujinta, tačiau tik JAV ambasadoje Maskvoje (anksčiau vizos buvo išduodamos konsulatuose Sankt Peterburge, Jekaterinburge ir Vladivostoke). Vašingtonas naujoves paaiškino darbuotojų skaičiaus sumažėjimu.

  Tuo pačiu metu Valstybės departamentas pažadėjo, kad iki rugsėjo 1 dienos, tai yra iki to laikotarpio, kurį Rusijos valdžia skyrė amerikiečių diplomatinių atstovybių darbuotojų skaičiui mažinti, jie atsakys į paskutinius Maskvos veiksmus.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)

  Dar šia tema

  Kaip JAV ketina Rusiją nugalėti Baltijos regione
  Rusijoje JAV diplomatų skaičius mažėja trečdaliu
  ES ruošia atsakomąsias priemones į JAV sankcijas prieš Rusiją
  Lavrovas įvertino Rusijos ir ES santykius: aš susilaikysiu
  Žiniasklaida: Rusija pasirengusi sumažinti kontaktų su NATO lygį
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, diplomatai, Sergejus Lavrovas, Donaldas Trampas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos