19:15 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  591

  Donaldas Trampas įvedė nepaprastos padėties režimą trijuose JAV regionuose dėl uragano "Irma", žmonės supirkinėja prekes parduotuvėse ir rengiasi blogiausiam

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Per pastarąjį dešimtmetį galingiausias uraganas Atlantoje jau pasiekė Antigvos ir Barbudos salų valstiją Karibų jūroje; šiuo metu jis juda Puerto Riko, Dominikos Respublikos, Haičio ir Kubos link, o savaitgalį jis gali pasiekti Floridos krantus.

  JAV Nacionalinio uraganų stebėjimo centro (NHC) duomenimis, "Irma" jau pasiekė penktą, aukščiausią kategoriją, jis praėjo Barbudo salą 2 valandą nakties (9 ryto Vilniaus laiku) 295 kilometrų per valandą greičiu ir toliau nukrypo į šiaurės vakarus.

  Prezidentas Donaldas Trampas įvedė nepaprastos padėties režimą Floridos valstijoje ir užjūrio šalies teritorijose Puerto Rike ir Mergelių salose.

  Taip pat šiandien tapo žinoma, kad Pentagonas nusprendė evakuoti iš karinio jūrų laivyno aviacijos bazės "Key West" pietuose nuo Floridos apie penkis tūkstančius JAV kariškių, valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių.

  Uraganas "Irma" yra vadinamas galingiausiu uraganu Atlantoje bent per paskutinį dešimtmetį. Jis yra stipresnis už uraganą "Harvey", kuris rugpjūčio pabaigoje užgriuvo Teksaso pakrantę ir sukėlė katastrofišką potvynį.

  Tuo tarpu britų laikraštis "The Daily Mail" praneša, kad uraganas "Irma" kelia pavojų milijardierių Romano Abramovičiaus ir Ričardo Bransono nekilnojamam turtui Karibų jūros salose, esančiose uragano kelyje.

  Britų verslininkas ir "Virgin Group" įkūrėjas Ričardas Bransonas teigia, kad nesiruošia palikti asmeninės salos Necker nepaisant artėjančios stichijos. Pasak jo, jo bendrovės pastatyti atsparūs pastatai (su atspariomis uraganams langinėmis) turi ramiai atlaikyti ekstremalias oro sąlygas.

  Kalbant apie Romaną Abramovičių, jis, pasak "The Daily Mail" turi 50 milijonų dolerių vertės vilą Sen Bartelemi saloje, kuri taip pat yra uragano kelyje. Rusijos verslininkas kol kas nepakomentavo situacijos.

  Dar šia tema

  Uraganas "Harvey" JAV
  Uraganas Maskvoje — liudytojų filmuota medžiaga
  Uraganas Maskvoje: 11 žmonių žuvo, apie 70 nukentėjo
  Tegai:
  uraganas, stichinės nelaimės, JAV

  Svarbiausios temos