07:02 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Erkė, archyvinė nuotrauka

  Mirtinai pavojinga erkė pabėgo Japonijoje spaudos konferencijos metu

  © Фото: pixabay.com
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Erkė — labai pavojingo viruso nešėjas paspruko Japonijoje surengtoje spaudos konferencijoje, kai vienas iš mokslininkų nusprendė ją pademonstruoti

  Vilnius, rugsėjo 10 — Sputnik. Japonijoje mirtinai pavojinga erkė pabėgo nuo mokslininkų mokslinės spaudos konferencijos metu, praneša britų leidinys "Daily Mail".

  Anot leidinio, vabzdys, kuris yra Nairovirus šeimos Bunyaviridae viruso nešėjas, buvo pristatytas mokslinei bendruomenei ir žurnalistams konferencijoje Miyazaki prefektūroje.

  Kai vienas iš mokslininkų, kad būtų akivaizdu, nusprendė paimti erkę pincetu, tas dingo. Vabzdžio paieška auditorijoje, kurioje vyko renginys, nedavė rezultatų.

  "Mes turėjome atidžiau imtis atsargumo priemonių, nes prefektūra visada turėtų informuoti žmones apie galimą pavojų", — sakė prefektūros vadovas Sundzi Kono, kuris turėjo pasiaiškinti dėl padarytos klaidos.

  Pranešama, kad Miyazaki prefektūroje  nuo erkės įkandimo nukentėjo keli žmonės, vienas mirė. Ūminis karščiavimas su trombocitopenijos sindromu, kurio nešėjas yra vabzdys, ypač pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms, nes jis labai silpnina imunitetą ir sukelia rimtus vidaus organų darbo pažeidimus.

  Dar šia tema

  Apsauga nuo miško erkių
  Būkite budrūs: jau pabudo ligas platinančios erkės
  Erkės įkandimas kainuos jums 62 eurus
  Tegai:
  erkė, Japonija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos