16:35 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Rusijos ir Baltarusijos pratybos, archyvinė nuotrauka

  Rusijos Pirmosios tanko armijos padaliniai perkelti į Baltarusiją

  © Sputnik / Олег Золото
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)
  167 0 0

  Bendrosios Rusijos ir Baltarusijos Sąjunginės valstybės ginkluotųjų pajėgų strateginės pratybos "Zapad-2017" prasidėjo nuo aliarmo signalo Pamaskvėje

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Pirmosios tanko armijos junginio personalas su etatine ginkluote ir technika pražygiavo į geležinkelio stotį. Po to karinis ešelonas  bus perkeltas į pratybų zoną Baltarusijos teritorijoje, kur rugsėjo 14 dieną prasidėjo bendrosios pratybos "Zapad-2017", praneša Sputnik Baltarusija.

  Pirmosios tanko armijos padaliniai buvo pakelti aliarmo signalu po to, kai pagal mokymų planą buvo gauta operatyvinė informacija apie neteisėtą  ginkluotą formavimąsi vienoje iš Sąjunginės valstybės teritorijų rajonų.

  "VKA vadai nusprendė  pakelti aliarmo signalu atskiros tankų brigados 1-osios gvardijos tankų armijos, dislokuotos Pamaskvėje, personalą", — teigiama Vakarų karinės apygardos spaudos tarnybos pranešime.

  Rusijos ir Baltarusijos tankistai vietoje atidirbinėja sąveikos ir visapusiškos kariuomenės aprūpinimo klausimus.

  Bendriems mokymams organizatoriai sugalvojo "priešus": Veišnorių šalį, esančią Vakarų Baltarusijos teritorijoje, o taip pat Vesbariją (Lietuvos ir Latvijos teritorija) ir Lubeniją (Lietuva ir Lenkija). Šios išgalvotos valstybės sukėlė juokelių srautą socialiniuose tinkluose, tačiau pratybose taip priimta — ruoštis ne tikram priešui, o imituojamam.

  Vakar Rusijos lėktuvai ir sraigtasparniai atskrido į karinius Baltarusijos aerodromus dalyvauti bendrose strateginėse pratybose "Zapad-2017".

  Pratybų Baltarusijos teritorijoje metu bus naudojami daugiau kaip 40 dviejų valstybių skraidymo aparatų.

  Rusijos gynybos viceministras Aleksandras Fominas pareiškė, kad Rytų Europa ir Baltijos šalys gali miegoti ramiai.

  Jis taip pat paaiškino, kad pratybų "Zapad" pavadinimas reiškia vakarinę Rusijos dalį, o ne Vakarų valstybes.

  "(Pratybų pavadinimą — Sputnik) "Zapad" nedera suvokti plačia, politine prasme kaip geografinę sąvoką, apimančią Vakarų, Europos Sąjungos ar NATO narių šalis. Pavadinime numanoma vakarinė Rusijos ir Baltarusijos dalis, esanti į vakarus nuo Rusijos", — sakė jis.

  Pratybos "Zapad-2017"

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose.

  Eilė NATO šalių ir Ukrainos valdžia anksčiau išreiškė nuogastavimus dėl artėjančių mokymų "Zapad-2017", kuriuose dalyvaus apie 12,7 tūkstančių karių (apie 7,2 tūkstančius žmonių iš Baltarusijos karinių pajėgų, iš Rusijos Federacijos — apie 5,5 tūkstančius žmonių, iš jų Baltarusijos teritorijoje dalyvaus apie 3000 žmonių).

  Juose bus panaudota apie 70 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 680 karinės technikis vienetų, tame tarpe apie 250 tankų, iki 200 reaktyvinių sistemų, kulkosvaidžių ir minosvaidžių ginkluotės, taipogi 10 laivų.

  Bendrų veiksmų planavimui pasitelkiamos operatyviosios Rosgvardijos grupės, FTB, VRM pajėgos.

  RF gynybos ministro pavaduotojas generolas-leitenantas Aleksandras Fominas yra pareiškęs, kad mokymai yra išskirtinai gynybinio pobūdžio, juose bus akcentuojama kova su teroristais, turinti palaikymą iš užsienio. Jis teigia, kad versijos apie tai, kad mokymų metu ruošiamas pagrindas "okupuoti" Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą neturi nieko bendro su realybe.

  Liepos 28 dieną Krašto apsaugos ministeriją pasiekė Baltarusijos gynybos ministerijos kvietimas, adresuotas visiems akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, dalyvauti strateginių pratybų "Zapad 2017" stebėjimo programoje.

  Zapad-2013, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Anksčiau Lietuvos krašto apsaugos ministerija parengė ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui,  ypatingą pavojų ji pamatė pratybose. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad artėjančių Baltarusijos-Rusijos mokymų "Zapad-2017" metu didžiausią grėsmę kelia pratybų organizatorių klaidos ir provokacijos.

  Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas ne kartą pareiškė, kad šios pratybos bus atviros užsienio stebėtojams.

  Baltarusijos gynybos ministerija anksčiau pranešė, kad į renginį buvo pakviesti stebėtojai iš septynių šalių: Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos. Stebėjime dalyvaus Baltarusijos gynybos ministerijos akredituoto karinio-diplomatinio korpuso atstovai, taip pat tarptautinių organizacijų, tokių kaip JT, ESBO, NATO, CSTO, NVS, Tarptautinis krizių konfederacija, atstovai.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)

  Dar šia tema

  Lietuva neįves ekstremalios situacijos pratybų "Zapad" metu
  Rusijos URM patikslino karių ir technikos skaičių pratybose "Zapad-2017"
  Konservatoriai prašo apsaugoti tiltą per Ančios upę pratybų "Zapad" metu
  Tegai:
  tankai, karinės pratybos, Zapad-2017, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos