13:13 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
    JT taikdariai, archyvinė nuotrauka

    Buvęs JAV pasiuntinys JT: taikdarių dislokacija Donbase nenaudinga Ukrainai

    © Sputnik / РИА Новости
    Pasaulyje
    Gauti trumpą nuorodą
    6010

    Anot Boltono, norint "atkurti Ukrainos suverenitetą Donbase, blogiausia, ką Ukraina galėtų padaryti, tai įsileisti taikdarius"

    VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Jungtinių Tautų taikdarių dislokacija Donbase nenaudinga Ukrainai, nes padidintų Rusijos dalyvavimą Ukrainos vidinių problemų sprendimo procese, teigia JAV pasiuntinys JT 2005-2006 metais Džonas Boltonas, pranešė RIA Novosti.

    "Aš nemanau, kad taikdariai turi būti Ukrainoje. Manau, kad Ukrainos atžvilgiu tai yra klaida. Pirmiausia todėl, kad jūs padidinate Rusijos įtaką Ukrainos vidaus politikai", — kalbėjo Boltonas komentare kanalui "112.Ukraina" forumo "Jaltos europieštika strategija" metu penktadienį Kijeve.

    Boltono manymu, kalbėti reikia apie tai, kad Donbaso konfliktas neliktų neišspręstas. "Jeigu norite atkurti Ukrainos suverenitetą Donbase, blogiausia, ką Ukraina galėtų padaryti, tai įsileisti taikdarius", — pareiškė ekspertas.

    Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau yra sakęs, kad palaiko JT taikdarių dislokaciją Ukrainoje, bet ji turi būti atlikta tik saugumui užtikrinti, o taikdarių buvimo vieta gali būti tik ten, kur Ukraina ribojasi su Donbasu — niekur kitur. Prie viso to, Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusijos pozicija taikdarių Ukrainoje dislokacijos klausimu yra lanksti.

    Kijevas mano, kad JT misija turi turėti daug platesnį mandatą ir išsidėstyti visoje Donbaso teritorijoje, iki sienos su Rusija.

    JT generalinis sekretorius Antonijus Guterešas interviu RIA Novosti metu, komentuodamas idėją įvesti taikdarius į Donbasą saugojimo misijai, pareiškė, kad šalių susitarimo šiuo klausimu atveju organizacijos bus pasirengusios padaryti viską, kad Ukrainos krizė būtų išspręsta. 

    Dar šia tema

    Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
    JAV specialusis atstovas: Ukraina dar nėra pasirengusi įstoti į NATO
    Lietuvos vaidmuo JAV politikoje Ukrainos atžvilgiu
    Tegai:
    taikdariai, Donbasas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Džonas Boltonas, Ukraina
    Community standardsDiscussion

    Svarbiausios temos