03:29 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Pasienis, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: Ukrainos šauktiniai bėga į Lenkiją

  © Sputnik / Павел Паламарчук
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66 0 0

  Tyrimas parodė, kad Ukrainos ekonominių migrantų amžius Lenkijoje mažėja ir tam yra priežasčių

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Pradedant nuo 2014 metų mažėja uždarbiautojų iš Ukrainos amžius Lenkijoje, tačiau, tuo pačiu metu, auga jų išsilavinimo lygis. Tai teigiama Lenkijos nacionalinio banko kartu su Varšuvos universitetu parengtame tyrime. Ekonominio forumo Krynica Zdroj metu pristatytame tyrime panaudoti apklausos, atliktos Mazovijos ir Liublino vaivadijų, rezultatai.

  Remiantis tyrimu, iki 2013 metų imtinai dominavo "daugkartiniai ekonominiai migrantai" — žmonės, atvykę į Lenkiją sezoniniam darbui. Dabar auga nuolatinių darbininkų skaičius. Taip pat didėja darbuotojų, atvykstančių iš Rytų ir Pietų Ukrainos, skaičius. Jei 2013 metais jų buvo apie 6% nuo bendro Ukrainos darbuotojų skaičiaus, dabar — beveik 20%, patikslina "InoSMI" su nuoroda į interneto leidinį "Ukrainskaja pravda".

  "Dažnai tai yra jauni žmonės, kurie atsakė, kad migracijos priežastimi tapo nenoras tarnauti kariuomenėje", — teigiama tyrime. Tačiau dažniausiai migracijos priežastimi įvardijima darbo už didesnį atlyginimą paieška. Apskritai ukrainiečiai pagal praėjusių metų rezultatus sudaro apie 29% visų ekonominių migrantų, dirbančių Lenkijoje.

  Vidutiniškai jų atlyginimas yra 2 tūkstančiai 105 zlotų (beveik 500 eurų) po mokesčių atskaičiavimo. Didžiausios algos — statybų sektoriuje (2 tūkstančiai 779 zlotų, arba apie 650 eurų), mažiausios — namų ūkio sektoriuje (šiek tiek daugiau nei 1 tūkstantis 800 zlotų arba 420 eurų).

  Tačiau namų ūkyje įsidarbina daugiausia ukrainiečių.

  Dar šia tema

  Taikdariai Ukrainoje: priežastys ir pasekmės
  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  Lietuvos vaidmuo JAV politikoje Ukrainos atžvilgiu
  JAV specialusis atstovas: Ukraina dar nėra pasirengusi įstoti į NATO
  Tegai:
  darbo migrantai, tyrimas, Lenkija

  Svarbiausios temos