08:31 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Federalinė Vokietijos kanclerė Angela Merkel vadovauja šalies parlamentui jau 12 metų ir gali eiti šias pareigas dar keturis metus

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Naujo Vokietijos Bundestago rinkimų metu Merkel vadovaujami krikščionys demokratai (CDU) atrodo nenugalimi.

  Merkel savo priešrinkiminės kampanijos metu žadėjo tęsti savo darbą kaip ir darė tai anksčiau, be to, kasdieninės žinios apie gerą gyvenimą Vokietijoje yra labia palankios kaclerės ir jos partijos pergalei.

  InoSMI su nuoroda į Norvegijos laikraštį "Aftenposten" patekia faktus, kurie leidžia Merkel džiūgauti.

  Žemiausias nedarbo lygis po VDR ir VFR susivienijimo

  Šiuo metu nedarbas Vokietijoje siekia 3,8% — vienas mažiausių Europoje. Labai ryškus kontrastas su  2000-ųjų situacija, kuomet nedarbas siekė virš 10%, o Vokietija buvo vadinama "Europos ligoniu".

  Įspūdingas ekonomikos augimas

  Laikraštis "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pranešė apie šių metų antroje ketvirčio BVP augimą 0,6% palygnti su pirmuoju ketvirčiu straipsnyje su antrašte "Ekonomika auga, ir auga ir auga — ir auga". Įspūdingi skaičiai yra ilgamečio Vokietijos ekonomikos augimo periodo tęsinys.

  Palyginus su 2005 metais, kai Merkel atėjo į valdžią, BVP išaugo 21,1%. Tai didžiausias augimas tarp kitų Europos stambių šalių ekonomikos per tą patį laikotarpį.

  Rekordinės mokesčių įplaukos, biudžeto proficitas

  Tas pats laikraštis tą pačią dieną išleido straipsnį pavadintą "Valstybė maudosi piniguose". Vokiečius labai jaudina valstybės finansų padėtis. Birželio mėnesį pasirodęs pranešimas apie tai, kad mokesčių įplaukos truputį sumažėjo, išgąsdino daug žmonių. Bet šiuo metu situacija pagerėjo.

  Taip pat pranešama, kad šių metų proficitas tapo didžiausiu nuo susivienijimo moento. Valstybės, federalinių žemių, savivaldybių ir ligonių kasų pajamos 18,3 milijardais viršijo išlaidas, rašo "FAZ".

  Kai Europą ištiko finansinė krizė, daugelis šalių, galų gale, susidūrė su biudžeto deficitu. "Eurostato" duomenimis, Vokietija — vienintelė iš didelių Europos šalių,  kuri nuo krizės laikų sugebėjo išsaugoti biudžeto balansą.

  Net Ispanija ir Prancūzija nesugebėdavo įvykdyti ES reikalavimų dėl dficito lygio, kuris neturi viršyti 3% BVP.

  Musulmonai Vokietijoje gerai integruoti

  Migracijos krizės piko metu Merkel populiarumas žymiai sumažėjo, jai teko susidurti su dideliu pasipriešinimu net savo partijoje.

  Apžvalgininkai rašė apie pabaigos pradžią ir pranašavo jos pralaimėjimą. Bet pabėgėlių ir migrantų, atvykstančių į Vokietiją, skaičius sumažėjo, ir ši tema priešrinkiminėje kampanijoje neužėmė svarbios vietos.

  Iš viso Vokietijoje gyvena beveik 4,7 milijonų musulmonų. Tai 5,7% šalies gyventojų. Dauguma jų gimė Vokietijoje, daugelis gyvena šalyje ilgai. Neseniai atliktas sociologinis tyrimas, kurį atliko fondas "Bertelsmann", buvo skirtas penkių Europos šalių musulmonų padėčiai: Vokietijos, Šbeicarijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos.

  Kas liečia integraciją į darbo rinką, tai Vokietijos padėtis yra geriausia. Čia 60% darbuotojų dirba pilnu etatu, 20% — dalinio užimtumo sąlygomis. Tai beveik tas pats užimtumo lygis, kaip ir vidutiniškai visoje šalyje, nors musulmonų atlyginimai mažesni. Tarp musulmonų bedarbių skaičius yra beveik toks pats kaip ir vidutiniškas šalyje.

  Eksportas išgyvena bumą

  Ir Prancūzija, ir JAV, ir TVF (Tarptautinis valiutos fondas) yra tarp tų, kurie kritikuoja Vokietijos prekybos proficito balansą. Pasaulio ekonomikos pusiausvyrai gresia pavojus. Tvirtinama, kad vokiečiams verta daugiau pinigų leisti savo šalyje, pavyzdžiui, didinti atlyginimus ir investicijas į infrastruktūrą.

  Dar niekada taip daug žmonių nebijojo jų padėties pablogėjimo

  Palyginus su 2006 metais skaičius tų, kurie bijo, kad jų padėtis gali pablogėti, sumažėjo dvigubai. Tyrimo, kurį atliko Leipcigo universitetas, duomenimis, tai yra rekordiškai žemas skaičius.

  2006 metais 64% aktyviųjų gyventojų bijojo savo padėties pablogėjimo, šiuo metu to bijo 33%.

  Vokiečiai yra atviri ir tolerantiški

  Bonos Taikomosios sociologijos institute atlikto tyrimo, kuri užsakė laikraštis  "Die Zeit ", buvo matojamas vokiečių tolerancijos lygis.

  Tyrimas buvo atliktas dėl pastarųjų metų baimių: migracinė krizė, teroro išpuoliai,  bendras nepasitikėjimas pasaulyje. Laikraštis pats nustebo rezultatais:

  "Vargu, ar visuomenėje galima atrasti didesnę integraciją", — parašė "Die Zeit".

  Paprastas būdas išmatuoti tolerancijos lygį — paklausti apie tai, kas yra autentiškai vokiška. Anksčiau, pavyzdžiui, dideles diskusijas sukeldavo teiginys "islamas — Vokietijos dalis".

  Dar šia tema

  Angelą Merkel apmėtė pomidorais
  Grybauskaitė įteikė Merkel valstybinį apdovanojimą
  50 Angelos Merkel atspalvių: amerikietė kolekcionuoja kanclerės nuotraukas
  Angela Merkel papasakojo apie ES klaidas
  Merkel: reikia gerinti Rusijos ir ES santykius
  Tegai:
  parlamentiniai rinkimai, Angela Merkel, Vokietija

  Svarbiausios temos