13:02 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Grybauskaitė Europos viršūnių susitikime pasiūlė steigti Europoje bendrą kibernetinio saugumo centrą, nes nacionalinės jėgos nesugeba vienos kovoti su atakomis

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Taline dalyvaudama ES skaitmeninės darbotvarkės viršūnių susitikime pasiūlė sukurti bendras ES greitojo reagavimo kibernetines pajėgas, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  "Būtina įsteigti ir ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas, kurios užtikrintų operatyvų atsaką į kibernetines atakas ir stiprintų prevenciją", — sakė Grybauskaitė.

  Prezidentė Taline pristatė Lietuvos pasiūlymus dėl Europos "kibernetinio Šengeno" kūrimo.

  "Reikia ne tik operatyviai keistis informacija, bet ir kartu gintis, todėl kibernetinis saugumas privalo tapti sudėtine ES saugumo bei gynybos politikos dalimi. Taip pat svarbu bendromis jėgomis vystyti technologines priemones kibernetinėms grėsmėms nustatyti ir joms neutralizuoti", — pareiškė prezidentė.

  Anksčiau, rugsėjo pradžioje atitinkami pasiūlymai buvo pristatyti taip pat Taline vykusio ES gynybos ministrų susitikime. Tuo metu sustikimo dalyviai daug dėmesio skyrė nuolatinio struktūruoto bendradarbiavimo (PESCO) kūrimui ir Europos gynybos fondo steigimui (EDF).

  Kanceliarijos pranešime pabrėžiama, kad Europos Komisijos vertinimu, jei ES nesugebės tinkamai atremti kibernetinio saugumo iššūkių, Europos ekonomika gali patirti nuostolių už 640 milijardų eurų. O viena globalaus pobūdžio kibernetinė ataka gali pridaryti žalos tiek pat, kiek uraganas "Katrina" — už 120 milijardų JAV dolerių.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė supažindino Pahorą su Lietuvos kibernetine gynyba
  Lietuva ieško kuo pakeisti Rusijos programinę įrangą
  Grybauskaitė pakvietė slovėnus į pratybas "Kibernetinis skydas"
  JAV žvalgyba: Rusijos kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę"
  Tegai:
  kibernetinis Šengenas, kibernetinis saugumas, Dalia Grybauskaitė, Talinas

  Svarbiausios temos