18:58 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Keturis metus truksiantis žinomiausio Londono laikrodžio Big Beno remontas gali tapti dar ir pačiu brangiausiu

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Žymiausio Didžiosios Britanijos laikrodžio — Big Beno remonto išlaidos išaugo dvigubai palyginti su ankstesniu vertinimu, teigiama Britanijos parlamento bendruomenių rūmų pranešime. Apie tai pranešė RIA Novosti.

  "Bendra projekto vertė, įskaitant PVM, rizikos vertinimą ir priešgaisrinės saugos priemones, dabar vertinama maždaug 61 milijonais svarų sterlingų vietoj 29 milijonų, kuriais buvo vertinama 2016 metų pavasarį", — sakoma pareiškime.

  "Komisija (Bendruomenių rūmų ir Lordų Rūmų — Sputnik) išreiškė nusivylimą ryšium su išlaidų padidėjimu ir nesugebėjimu remtis pradiniu įvertinimu", — teigiama pranešime.

  61 milijonas svarų sterlingų tai maždaug 70 milijonų eurų.

  Bene žymiausias laikrodis pasaulyje buvo uždarytas rugpjūtį ketverių metų renovacijai. Planuojama sutvarkyti ir patį bokštą, kuriam 2012 metais, minint karalienės Elžbietos II 60-ąsias  valdymo metines, buvo suteiktas jos vardas, bei laikrodždio mechananizmą.  Restauruotojai sutvarkys laikrodžio rodykles ir svyruoklę. Remontas reikalingas dėl korozijos, įtrūkimų bošto lubose ir kitų defektų.

  Big Benas, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2021 / Justin TALLIS

  Tai didžiausias ir ilgiausiai truksiantis remontas nuo pat bokšto ir laikrodžio pastatymo.

  Big Benas — vienas didžiausių pasaulio laikrodžių — neatsitiktinai yra laikomas ne tik Londono, bet ir visos Anglijos simboliu.

  Big Beno laikrodis turi keturis ciferblatus, matomus iš skirtingų pusių. Pats laikrodžio mechanizmas buvo pabaigtas 1854 metais, tačiau kad jis galėtų normaliai funkcionuoti, prireikė dar ketverių metų.

  Big Beno laikrodžio varpą nuliejo Johnas Warneris su sūnumis 1856 metais. Kadangi tuo metu laikrodžio bokštas dar nebuvo baigtas statyti, varpas buvo pastatytas rūmų kieme, kur jis mušdavo valandas. Big Beno varpas svėrė 16 tonų, o jo kūjis — apie 300 kilogramų. 1858 metais iš senojo varpo buvo nulietas naujas, šiek tiek lengvesnis, kuris skamba iki šių dienų.

  Dar šia tema

  Gyvenimo istorija: Londone atidaroma princesės Dianos suknelių paroda
  Londone — didžiausia pasaulyje "Lego" parduotuvė
  Žiniasklaida: londoniečiai kritikuoja akciją, siūlančią bendrauti metro
  Andželina Džoli tapo Londono universiteto vizituojančia dėstytoja
  Tegai:
  Big Benas, išlaidos, rekonstrukcija, Londonas

  Svarbiausios temos