13:36 2018 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Referendumas dėl Katalonijos nepriklausomybės, nuotrauka iš įvykio vietos

  Katalonijos Vyriausybė paskelbė Nepriklausomybę

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44 0 0

  Sekmadienį Katalonijoje įvyko referendumas dėl nepriklausomybės nuo Ispanijos, oficiali Katalonijos valdžia paskelbė, kad dauguma gyventojų pasisakė už atsiskyrimą, Madridas referendumo nepripažista

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Katalonijos vadovas Carles Puigdemont įvertino referendumą  kaip įspūdingus rinkimus, praneša RIA Novosti.

  "Įspūdingas pileičių atsakymas. Legitimumas ir savigarba", — parašė Puigdemont Twitter.

  Anksčiau Puigdemont paskelbė, kad Katalonijos gyventojai gavo suvereniteto teisę. Katalonijos vadovas ragina Europos Sąjungą neignoruoti žmonių teisių pažeidimų iš Ispanijos valdžios pusės.

  Protestuotojai, susirinkę Katalonijos aikštėje, pasitiko referendumo rezultatus su šūkiais "Nepriklausomybė!".

  Žmonės tiesiogiai stebėjo rinkimų eigą dideliame ekrane Katalonijos aištėje. Kai oficialus rinkimų komisijos atstovas Jordi Turul paskelbė, kad balsavime dalyvavo 2,3 milijonai žmonių, minia pratrūko plojimais. Dar labiau džiaugtis žmonės pradėjo, kai buvo paskelbta, kad už Nepriklausomybę nubalsavo 2 milijonai Katalonijos gyventojų.

  Sekmadienį Katalonijoje įvyko balsavimas dėl autonominės bendruomenės nepriklausomybės nuo Ispanijos. Madridas referendumą laiko neteisėtu ir uždraudė jo organizavimą Konstituciniame teisme.

  Balsavimo metu Katalonijoje vyko žmonių susirėmimai su Ispanijos policija, kuri stengėsi kontrolioti referendumo eigą. Protestų metu nukentėjo 844 civiliai bei sužeisti 33 policijos pareigūnai.

  © Ruptly .
  Katalonijos gyventojų susiremimai su Ispanijos policija

  Iš viso balsavimo teisę turi 5,3 milijonai piliečių.

  Ispanijos premjeras Mariano Rajoy viešai paskelbė, kad Katalonijoje nebuvo referendumo dėl apsisprendimo, tačiau pabrėžė, kad Vyriausybė pasiruošusi dialogui su Barselona.

  Tegai:
  nepriklausomybė, Katalonija, Ispanija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos