10:49 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  28

  Daugiavalandinių derybų tarp Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) vadovų Angela Merkel ir Horst Seehoferio rezultate Vokietija nusprendė kasmet priimti iki 200 000 žmonių, kaip to pareikalavo CSU vadovas

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Kalbama apie kompromisą, kurį šalys ketina pasiekti ES lygmenyje. Sprendimo tikslas yra sumažinti nelegalių pabėgėlių, siekiančių patekti į Vokietiją, skaičių ir efektyvesnė kova su nelegaliu žmonių gabenimu į ES. Kartu bus praplėstos įstatymo ribos legaliai migracijai siekiant padidinti galimybes teikti pagalbą prieglobsčio prašytojams, praneša Sputnik Estija.

  Ketinama taikyti išimtį, pagal kurią nepaprastose situacijose, pavyzdžiui, kilus humanitarinei krizei, Vokietijos vyriausybė ir Bundestagas kryptingai spręs, ką daryti su galimu pabėgėlių antplūdžiu į ES ir Vokietiją. Be to, partijų blokas priėjo išvados, kad visi naujai atvykę prieglobsčio prašytojai turi likti specialiuose centruose iki sprendimo dėl jų statuso priėmimo.

  Gavus neigiamą atsisakymą dėl prieglobsčio suteikimo, pareiškėjai bus išsiųsti į tėvynę. Saugių gyvenimo vietų sąrašą išplės Alžyras, Marokas ir Tunisas.

  Remiantis apklausų duomenimis, du trečdaliai vokiečių (67%) pritaria CSU siūlomai viršutinei ribai (200 000 pabėgėlių per metus). Kaip rodo INSA atlikto sociologinio tyrimo rezultatai, tik 26% gyventojų atmeta šią galimybę.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Pabėgėliai negali išgyventi Baltijos šalyse
  Dailininkas iš Sirijos pavaizdavo pasaulio lyderius pabėgėliais
  Pabėgėliams nepatinka Lietuva
  Pabėgėlių taryba: pasaulyje daugiau kaip 30 mln priverstinių perkeltųjų
  Estijoje pusę algos pabėgėliams pasirengusi mokėti valstybė
  Tegai:
  prieglobsčio prašytojai, pabėgėliai, Angela Merkel, Vokietija

  Svarbiausios temos