03:33 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  JAV Senatas: Trampo veiksmai gali privesti prie trečiojo pasaulinio karo

  © AP Photo/ Andrew Harnik
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  JAV senatorius Bobas Korkeris pareiškė, kad JAV prezidentas žiūri į savo pareigas kaip į "realybės šou", ir toks valstybės vadovo elgesys kelia susirūpinimą absoliučiai daugumai respublikonų Kongrese

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. JAV senatorius respublikonas, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Bobas Korkeris mano, kad neapgalvoti JAV prezidento Donaldo Trampo veiksmai gali privesti prie trečiojo pasaulinio karo.

  Trampas žiūri į savo, kaip valstybės vadovos pareigas, kaip į "realybės šou", ir dauguma respublikonų Kongrese yra susirūpinę dėl prezidento elgesio. Kaip pareiškė Korkeris interviu leidiniui  The New York Times "jis (Trampas — Sputnik) turi kelti susirūpinimą kiekvienam, kas pergyvena už mūsų šalį".

  Senatorius, nenurodydamas konkrečių pavyzdžių, pranešė, kad Trampas kelis kartus kenkė JAV diplomatinėms deryboms su kitomis šalimis, paskelbdamas pranešimus savo paskyroje Twitter. Pasak Korkerio, "visi žino", kad "prezidentas rašo Twitter dalykus, kurie neatitinka realybės".

  Išvakarėse Trampas susiginčijo su Korkeriu, iškritikavęs jį savo Twitter, po to, kai senatorius pareiškė, kad kitais metais neplanuoja būti perrinktas į Kongreso aukščiausiuosius rūmus. Pasak Trampo, Korkeris "maldavo" paremti jo pakartotinį rinkimą, tačiau Baltųjų rūmų vadovas nesutiko. Trampas taip pat pareiškė, kad Korkeris norėjo gauti JAV valstybės sekretoriaus postą, tačiau prezidentas taip pat atsakė jam.

  Vėliau senatorius iškritikavo savo Twitter paskyroje prezidento pasisakymus, pavadinęs Baltuosius rūmus "suaugusiųjų lopšeliu".

  Dar šia tema

  Trampas padėkojo Putinui už JAV diplomatų išsiuntimą
  Jūs labai geros formos! Trampas įvertino Macrono žmonos figūrą
  Buvęs Lenkijos premjeras: Trampas nebenori su niekuo konfliktuoti
  Grybauskaitė papasakojo Trampui apie tai, kas gresia Lietuvai
  Trampas papasakojo Lavrovui apie IV* planus susprogdinti keleivinį lėktuvą
  Tegai:
  tarptautiniai santykiai, JAV Kongresas, Donaldas Trampas, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos