15:40 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

  Lenkija už pusę milijono dolerių sukurs kibernetines pajėgas

  © CC0 / Рixabay / Blickpixel
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Lenkijos gynybos ministerija, kaltindama rusų įsilaužėlius bandymu daryti įtaką balsavimui referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės metu, paskelbė apie tūkstantinio padalinio, kovai kibernetinėje erdvėje, kūrimą

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Lenkijos valdžia nusprendė sukurti atskiras pajėgas kovai su grėsmėmis kibernetinėje erdvėje, praneša RIA Novosti.

  Tai paskelbė Respublikos gynybos ministras Antoni Macierewicz III Europos kibernetinio saugumo forumo "CYBERSEC" Krokuvoje metu.

  "Mes nusprendėme sukurti kibernetines pajėgas ir išplėsti Nacionalinio kriptologijos centro uždavinius", — sakė Macierewicz.

  Pasak ministro, šiuo metu nėra institucijų, kurios nebūtų nukentėjusios nuo kibernetinių atakų.

  "Dezinformacija — viena iš priešo priemonių, tokiu būdu jis nori suformuoti mūsų požiūrį ir elgesį <…> Atsiranda įrankiai, kurie "infekuoja" visuomenę, botų "fabrikus, "trolius" <…> Vis dažniau vyriausybės yra priverstos imtis veiksmų, susijusius su išpuolių atrėmimu kibernetinėje erdvėje", — pabrėžė jis, apkaltinamas Rusijos įsilaužėlius bandmu daryti įtaką balsavimui referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės metu.

  Valdžia skirs šiam projektui du milijardus zlotų (apie 547 milijonus dolerių), pajėgose tarnaus tūkstantis žmonių.

  Amerikos ir Europos politikai ne kartą pareiškė, kad Maskva naudoja hakerius įtakoti Vakarų šalių politiką. Pagrindiniai kaltinimai yra susiję su tariamu įsikišimu į prezidento rinkimus JAV ir Prancūzijoje. Rusijos valdžios institucijos ne kartą atmetė šiuos kaltinimus, vadindamos juos nepagrįstais.

  Primename, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Taline dalyvaudama ES skaitmeninės darbotvarkės viršūnių susitikime pasiūlė sukurti bendras ES greitojo reagavimo kibernetines pajėgas.

  "Būtina įsteigti ir ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas, kurios užtikrintų operatyvų atsaką į kibernetines atakas ir stiprintų prevenciją", — sakė Grybauskaitė.

  Rugsėjo pradžioje atitinkami pasiūlymai buvo pristatyti taip pat Taline vykusio ES gynybos ministrų susitikime. Tuo metu susitikimo dalyviai daug dėmesio skyrė nuolatinio struktūruoto bendradarbiavimo (PESCO) kūrimui ir Europos gynybos fondo steigimui (EDF).

  Dar šia tema

  Kibernetinio saugumo pratybų centras "CyberGym" atidarytas Lietuvoje
  Lietuva spartina kibernetinio saugumo centro įkūrimą
  Lietuvos bankas susirūpinęs galimomis kibernetinėmis atakomis
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, Lenkijos gynybos ministerija, Antoni Macierewicz, Lenkija

  Svarbiausios temos