01:38 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Carlesas Puigdemontas, archyvinė nuotrauka

  Puigdemontas pasirašė Katalonijos nepriklausomybės deklaraciją

  © Sputnik/ Джорди Бойшареу
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2320

  Dokumentas kol kas neįsigaliojo, nes autonominės respublikos lyderis pasiūlė užmegzti dialogą su Ispanijos valdžia, tačiau Madridas kategoriškai nepripažįsta referendumo rezultatų

  VILNIUS, spalio 11 — Spuntik. Katalonijos lyderis Carlesas Puigdemontas ir vietos parlamento nariai, palaikantys regiono nepriklausomybę, pasirašė atitinkamą deklaraciją, praneša RIA Novosti.

  "Mes raginame visas valstybes ir tarptautines organizacijas pripažinti Katalonijos respubliką nepriklausoma ir suverenia valstybe" — rašoma dokumente.

  Kol kas deklaracija neįsigaliojo.

  Katalonijos referendumas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Елена Шестернина

  Katalonijos lyderis, sakydamas kalbą parlamente, teigė, kad Katalonija gavo teisę į nepriklausomybę, įvykus referendumui spalio 1-ąją. Bet Puigdemontas pripažino, kad reikia kuriam laikui sustabdyti deklaracijos įsigaliojimą, siekiant užmegzti dialogą su Madridu.

  Ispanijos ministro pirmininko pavaduotojas Soraya Saenz de Santamaria pareiškė apie tai, kad dialogas yra neįmanomas, kol Katalonija neatsisakys separatistinių planų.

  Trečiadienį Ispanijos Vyriausybė skubios tvarkos posėdžio metu turės nuspręsti, kaip veikti toliau.

  Balsavimo metu Katalonijoje vyko žmonių susirėmimai su Ispanijos policija, kuri stengėsi kontrolioti referendumo eigą. Protestų metu nukentėjo 844 civiliai bei sužeisti 33 policijos pareigūnai.

  © Ruptly. /РИА Новости
  Katalonijos gyventojų susiremimai su Ispanijos policija

  Už Nepriklausomybę nubalsavo 2 milijonai Katalonijos gyventojų.

  Prancūzija, Vokietija ir Italija pasisakė už Ispanijos vienybę ir prieštarauja Katalonijos vienašališkam nepriklausomybės paskelbimui.

  Po referndumo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paskelbė, jog Ispanijai yra reikalingas dialogas su savo piliečiais. Ministro teigimu, Lietuva jau anksčiau pasisakė neketinanti kištis į Ispanijos vidaus reikalus.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Katalonija paskelbs nepriklausomybę per kelias dienas
  Referendumas Katalonijoje: Lietuvos požiūris
  Ispanija gali nepatekti į futbolo pasaulio čempionatą dėl Katalonijos
  Tegai:
  nepriklausomybė, Carles Puigdemont, Katalonija, Ispanija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos