03:31 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Ukrainos vėliava, archyvinė nuotrauka

  Lenkijos istorikas: Ukraina žaidžia pavojingus žaidimus su atmintimi

  © Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Naujos Kijevo vadžios noras atversti nacionalistinę revanšo kortą gali sukelti naujų konfliktų gaisrus, įspėja Lenkijos istorikas Czeslaw Partacz

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Ukrainos nacionalinės atminties institutas šiuo metu bando stalo žaidimą "Šimtas kovos metų, Ukraina: nacionalinė revoliucija. 1917-1921 metai". Žaidime Ukrainos miestai pasirodė esą etniškai lenkiški Peremyšlis, Chelmas, Sanokas, Sedlcos ir Žegiestovas. Žaidimo esmė — figūrėlių stumdymas palei tariamas "etnines" Ukrainos sienas. Laimėtoju taps tas, kuris greičiausiai užbaigs žaidimą savo figūrėle.

  Kaip pareiškė istorijos profesorius Czeslaw Partacz interviu Sputnik Lenkija, "žaidimas" — tai ne kas kita, kaip Ukrainos nacionalistų noras pasisavinti Lenkijos teritorijas: "Jie mano, kad ten, kur gyvena bent 5-6 ukrainiečiai, yra Ukrainos žemė".

  Lenkų istorikas įspėja, kad tokia logika turės pasekmių patiems ukrainiečiams: "Lenkai taip pat gali pasakyti, kad Dnepropetrovske gyvena 368 lenkai ir kad tai lenkų žemė".

  Apibūdindamas naująją Ukrainos valdžią, apimtą nacionalistų aktyvumo, jis pridūrė: "tai nacionalistinis pamišimas, panašus į nepagydomai sunkią psichikos ligą. Jie negali naudoti ir valdyti to, ką turi. Iš esmės jie tik naikina, ir jiems vis maža".

  Pasak istoriko, dabartinis Kijevas dažnai įvardija Lenkijos istorijos herojus kaip "ukrainiečius", pavyzdžiui, Lenkijos karalių Joną Sobieskį. "Visa tai yra juokinga. Tačiau tai tas darbas, kurį jie atlieka, siekdami kurstyti nacionalinę neapykantą ir užgrobti kaimyninės šalies teritorijas. O tai labai pavojinga", — daro išvadas profesorius.

  Dar šia tema

  Ukraina tęsia neteisėtą ginklų pardavimą
  Vengrija neleis Ukrainos į Europą
  JAV Senatas nutarė skirti Ukrainai 500 mln dolerių apsiginklavimui
  Taikdariai Ukrainoje: priežastys ir pasekmės
  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  Tegai:
  žaidimas, tarptautiniai santykiai, Lenkija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos