03:29 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Vertinimas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva aplenkė Latviją ir Estiją pagal valstybės stabilumo lygį

  © Photo: Pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Taikos fondas paskelbė kasmetinį pasaulio šalių stabilumo lygio reitingą

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Lietuva aplenkė Latviją ir Estiją pagal valstybės stabilumo lygį, tai parodė kasmetinio organizacijos The Fund for Peace reitingo rezultatai.

  Valstybių stabilumo indeksas — kompleksinis rodiklis, charakterizuojantis valdžios gebėjimą (ir negebėjimą) kontroliuoti savo teritorijos vientisumą, o taip pat demografinę, politinę ir ekonominę situaciją šalyje.

  Įtraukti į reitingą yra išsidėstę mažėjimo tvarka — pirmąsias pozicijas užimančios valstybės įvardytos silpniausiomis, o reitingo gale — stipriausiomis.

  Iš viso reitingas apima 178 šalis, tarp kurių Lietuva užėmė 148 vietą, aplenkdama Latviją (141 vieta) ir Estiją (143 vieta).

  Tarp kitų postsovietinių šalių geriausius rezultatus pasiekė Kazachstanas (113 vieta) ir Armėnija (102 vieta). Šios valstybės aplenkė Rusiją (67 vieta), Gruziją (79 vieta), Azerbaidžaną (81 vieta), Turkmėniją (87 vieta), Ukrainą (90 vieta), Baltarusiją (95 vieta) ir Moldovą (98 vieta).

  Nestabiliausiomis šalimis buvusioje postsovietinėje erdvėje tapo Tadžikistanas (61 vieta), Uzbekija (63 vieta) ir Kirgizija (65 vieta).

  Bendram šalies įvertinimui ekspertai analizuoja penkių pagrindinių valstybinių institucijų gebėjimą — politinės vadovybės, kariuomenės, teisėsaugos, teismų ir civilinių tarnybų — užtikrinti valstybės ir jos piliečių saugumą.

  Nestabiliausiomis valstybėmis pasaulyje pasirodė esą Pietų Sudanas, Somalis ir Centrinės Afrikos Respublika, o reitingo lyderiai — Suomija, Norvegija ir Šveicarija.

  Dar šia tema

  Lietuva užėmė 97-tąją vietą galingiausių pasaulio kariuomenių reitinge
  Lietuva užėmė 37 vietą saugiausių pasaulio šalių reitinge
  Lietuva užėmė 36 vietą spaudos laisvės reitinge
  Logistikos reitinge Lietuva aplenkė Estiją, Latviją ir Lenkiją
  Lietuva nukrito pasauliniame antikorupcijos reitinge
  Tegai:
  valstybės stabilumo reitingas, reitingas, Latvija, Estija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos