22:49 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Ukroboronprom, archyvinė nuotrauka

  Lietuva padės Ukrainai užtikrinti gynybinį pajėgumą

  Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5101

  Lietuvai ir Ukrainai pasirašius bendradarbiavimo gynybinės pramonės srityje susitarimą, Ukrainai atsiveria geros perspektyvos pasitelkti NATO gynybinį potencialą

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Ukrainos valstybinis koncernas "Ukraoboronprom" ir Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija bendradarbiaus, siekdami užtikrinti abejų šalių gynybinį pajėgumą, pranešė koncerno spaudos tarnyba.

  Pranešime spaudai teigiama, kad memorandumas įsigaliojo trečiadienį, spalio 11-ąją.

  "Būtent šis dokumentas yra pagrindas kurti bendrus projektus, siekiant užtikrinti Ukrainos ir Lietuvos, kuri yra NATO narė, gynybinį pajėgumą", — rašoma pranešime.

  Be to, pabrėžiama, kad šio dokumento pasirašymas gerina "Ukraoboronprom" bendradarbiavimą su NATO gynybinės pramonės struktūromis.

  "Jau dabar mes galime kalbėti apie dideles Ukrainos ir Lietuvos gynybinių pramonių abipusiai naudingo bendradarbiavimo perspektyvas. Visų pirma, atsižvelgiant į bendrą Rytų grėsmę mūsų šalims, strateginę svarbą įgauna bendradarbiavimo klausimai šiuolaikinių aukštųjų gynybynių technologijų srityje", — įsitikinęs "Ukroboronprom" generalinio direktoriaus pavaduotojas Denisas Gurakas.

  Rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

  Ukraina 2016 metais gavo iš Lietuvos 146 vienetų mirtino  Sovietų Sąjungos laikų gamybos ginklo. Tarp jų 60 didelio kalibro Vladimirovo kulkosvaidžių ir 86 didelio kalibro Degtiariovo — Špagino kulkosvaidžių. Apie tai skelbė agentūra "Ukrinform" su nuoroda į JT bazę "Informacija apie pasaulinę prekybą ginklais".

  Pagal nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" Lietuva teisiniais pagrindais gali siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais.

  2016 metais į Ukrainą buvo išsiųsti daugiau nei 200 Lietuvos karių. Nuo 2015 metų liepos iki lapkričio Lietuvos instruktoriai vykdė Ukrainos Nacionalinės gvardijos mokymus.

  Rugpjūčio 24 dieną JAV gynybos ministras Džeimsas Matisas, apsilankydamas Ukrainoje, teigė, kad JAV ketina teikti paramą Kijevo ginkluotei. Rugsėjo 19-ąją Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paskelbė, kad JAV Senatas patvirtino, jog ketina teikti Ukrainai 500 milijonų dolerių paramą, jog būtų palaikytas šalies saugumas ir gynyba.

  Prieš ginklų tiekimą Ukrainai taip pat pasisakė dauguma Europos politikų.

  Buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras, buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frank-Walter Steinmeier (Frankas-Valteris Šteinmejeris) anksčiau pareiškė, kad ginklų tiekimas į Ukrainą yra labai rizikingas ir neproduktyvus išėjimo iš krizės būdas. NATO Karinio komiteto pirmininkas Petras Pavelas pareiškė, kad nemato būtinumo tiekti mirtiną ginklą Kijevui, nes tai "tik padidins žmonių kančias".

  Karoblis: Lietuva ir toliau rems Ukrainos gynybos stiprinimą >>

  Rusija jau ne kartą perspėjo, kad ginklų pristatymo į Ukrainą planai tik ves prie konflikto eskalavimo Donbase. Kaip ne kartą pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas į Ukrainą iš išorės neprisidės prie krizės Donbase sureguliavimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Vašingtonas ruošiasi tiekti Ukrainai mirtiną ginklą
  Taikdariai Ukrainoje: priežastys ir pasekmės
  Buvęs JAV pasiuntinys JT: taikdarių dislokacija Donbase nenaudinga Ukrainai
  Tegai:
  bendradarbiavimas gynybos srityje, gynyba, Ukroboronprom, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos