17:30 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, vakcinacija yra geriausias būdas kovoje su hepatito A virusu, tačiau kai kuriose šalyse vakcinų trūksta

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Rusijos federalinė vartotojų teisių priežiūros tarnyba ("Rospotrebnadzor") įspėjo apie hepatito A protrūkį Europoje, praneša RIA novosti.

  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ЕCDC) duomenimis, jau dvidešimt regiono šalių pranešė apie 2 873 patvirtintus susirgimo atvejus per pastaruosius 16 mėnesių.

  Tarp valstybių, kuriose paplitęs hepatitas A, yra Austrija, Didžioji Britanija, Belgija, Niderlandai, Danija, Vokietija, Graikija, Airija, Ispanija, Italija, Latvija, Malta, Norvegija, Portugalija, Slovėnija, Švedija, Švedija, Velsas, Prancūzija ir Estija.

  Lenkija nepateikė informacijos apie susirgusių skaičių 2017 metais. Tačiau, remiantis ЕCDC informacija, iki šių metų rugsėjo 17 dienos ten  buvo užfiksuota 1 426 hepatito A atvejai. Tai 55 kartus daugiau, palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu.

  Anot ЕCDC pranešimo, didžiausias hepatito A susirgimo skaičius dvidešimtyje šalių buvo registruotas tarp vyrų, kurie turėjo lytinių santykių su kitais vyrais (VSV).

  Efektyviausia priemonė kovoje su hepatito A virusu, pasak medikų, yra VSV kontingento vakcinacija, tačiau kai kuriose šalyse vakcinų dabar trūksta.

  Kaip pabrėžė Rusijos tarnyba, ECDC duomenys rodo, kad susirgimo protrūkis auga ir reikia pasiruošti jo

  intensyviam plitimui.

  Hepatitas: susirgimo priežastys
  © Sputnik
  Hepatitas: susirgimo priežastys

  Dar šia tema

  Pasaulinė hepatito diena: Lietuvoje kiekvienas gali išsigydyti nuo hepatito C
  Visą savaitę Lietuvoje taikomos nuolaidos tyrimams dėl hepatito
  Besiruošiančių į kelionę dėmesiui: nepamirškite pasiskiepyti
  Vilniuje užregistruotas virusinio hepatito A protrūkis
  Tegai:
  hepatitas A, vakcinacija, Europa

  Svarbiausios temos