09:40 2018 Birželio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1578
 • RUB73.6225
  Sauli Niiniste, archyvinė nuotrauka

  Suomijos prezidentas netiki, kad Rusija nori užpulti jo šalį

  JIM WATSON / AFP
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (101)
  21040

  Suomijos prezidentas taip pat pabrėžė, kad nė viena ES šalis oficialiai neinicijavo sankcijų Rusijai panaikinimo, nors tokie pasiūlymai buvo skelbiami

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Suomijos prezidentas Sauli Niiniste pareiškė, kad netiki, jog Rusija užpuls jo šalį Lenkiją ar Baltijos valstybes, praneša RIA Novosti.

  "Dabar retas suomis bijo, kad čia ateis rusai. Aš asmeniškai tuo netikiu, kaip netikiu ir tuo, kad jie užpus Lenkiją ar Baltijos šalis", — pasakė jis interviu lenkų laikraščiui "Rzeczpospolita".

  Kalbant  sankcijų Rusijai tema Niiniste pareiškė, kad Suomija sieja jų atšaukimą su Minsko susitarimų įgyvendinimu. "Jei bus įgyvendinti Minsko susitarimai, tada šios sankcijas, kurios buvo taikomos dėl situacijos Rytų Ukrainoje, gali būti atšauktos. Bet mes prie to net nepriartėjome. Ten dabar stagnacija", — pasakė jis.

  Europos Tarybos pastatas Strasbūre, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad nė viena ES šalis oficialiai neinicijavo sankcijų panaikinimo, nors tokie pasiūlymai buvo skelbiami. "Mes girdėjome skirtingus balsus, bet aš nepamenu, kad kokiame nors iš viršūnių susitikimo kas nors oficialiai pristatytų tokius pasiūlymus", — pažymėjo Niiniste.

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje. Vakarų šalys pradėjo skelbti sankcijas Rusijai, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių. Tuo pačiu metu Maskva ne kartą atmesdavo Vakarų šalių kaltinimus dėl kišimosi į Ukrainos reikalus, teigdama, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto Donbase šalis ir Minsko susitarimų dėl santykių sureguliavimo objektas. Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba nėra produktyvus metodas.

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Maskva savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad būtų galima Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (101)

  Dar šia tema

  "Ciniški JAV interesai": Vokietijos spauda yra susirūpinusi dėl sankcijų Rusijai
  URM prašo prokurorų ištirti Rusijai taikomų sankcijų pažeidimus
  Konservatoriai įtaria lietuviškas įmones sankcijų Rusijai pažeidimu
  Bulgarijos premjeras: ES sankcijos Rusijai neatliko savo vaidmens
  Grybauskaitė palaikė naujas JAV sankcijas nepaisydama Europos Sąjungos pozicijos
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, NATO, Sauli Niiniste, Suomija, Ukraina, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos