02:39 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  641

  Vokietijos tyrėjų teigimu su jais susisiekė "patikimas šaltinis" ir pranešė, kad legendinis kambarys yra netoli Drezdeno

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Gintaro kambarys gali būti paslėpta vienoje iš Raudonojo kalno olų, esančių Saksonijos pietuose, netoli Drezdeno, praneša RIA Novosti su nuoroda į "The Daily Mail".

  Anot leidinio, apie tai pareiškė trys Vokietijos tyrėjai. Paieškas šioje vietoje 73-metų Leonhard Blume, 67-erių metų Gunter Eckardt ir 71-erių metų Peter Lohr pradėjo po to, kas su jais susisiekė "patikimas šaltinis", pranešęs, kad legendinis kambarys yra ten. Lohr, naudodamas radarą, kuris Princo oloje užfiksavo ertmes, panašias į bunkerį.

  "Ant sienų mes aptikome plieninių kabelių pėdsakus, kurie buvo naudojami kroviniams nuleisti į  gilį. Georadaro duomenimis, po olomis slypi slaptų tunelių sistema", — teigia Eckardt.

  Pirmą kartą ši ola paminėta 1455 metais, tačiau kokių nors Trečiojo Reicho laikų įrodymų archyvuose nėra. Pasak mokslininkų, tai rodo, kad informacija apie ją buvo sunaikinta.

  Янтарная комната в Екатерининском дворце, архивное фото
  © Sputnik / Сергей Величкин
  Gintaro kambarys

  Pasak Lahr, teorijos, kad Gintaro kambarys yra paslėptas Princo urve, naudai kalba  faktas, kad netoliese yra geležinkelio stotis, kurioje 1945 metų balandžio mėnesį buvo pastebėtas traukinys iš Kenigsbergo. Jis taip pat mano, kad urvuose gali būti paskutinio Vokietijos imperijos monarcho, kaizerio Vilhelmo II, lobis. Dabar mokslininkai ieško lėšų tęsti mokslinius tyrimus.

   Rusijos Valstybinio A. Puškino vaizduojamosios dailės muziejaus direktorė Irina Antonova pastebėjo,  kad pranešimai apie Gintaro kambarį pasirodo kas kelis mėnesius, tačiau jei jį iš tiesų suras, jis turėtų būti grąžintas į Rusiją.

  Gintaro kambarys buvo sukurtas Vokietijos meistrų Prūsijos karaliui Frydrichui I, o po to padovanotas Petrui I. 1941-aisiais vokiečių kariai pavogė kambarį iš Carskoje selo rūmų ir išvežė jį į Kenigsbergą. Gintaro pano pakabino Karališkoje pilyje Rytų Prūsijos sostinėje. Kai 1945 metų pavasarį vermachtas pasitraukė, kambarys dingo. Tarp galimų prarasto lobio saugojimo vietų yra Kaliningrado sritis, Vokietija, Lenkija ir Čekija.

  Dar šia tema

  Mokslininkai išaiškino, kuo žalingas miegas lėktuve
  Mokslininkai: žmonijai gresia išnykimas dėl vyrų
  Balta ar juoda: mokslininkai nustatė, kokia duona sveikesnė
  Mokslininkai nustatė, kokios spalvos taksi dažniau patenka į avariją
  Tegai:
  gintaras, mokslininkai, Gintaro kambarys, Vokietija

  Svarbiausios temos