20:33 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Medinė statula, pasak archeologų, vaizduoja Egipto carienę, ir buvo aptikta "piramidžių slėnyje" toje vietoje, kus senovėje stovėjo šios carienės laidojimo rūsys

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Archeologai iš Šveicarijos ir Prancūzijos Sakaroje — Senovės Egipto archeologinėje vietovėje — aptiko  vieno iš paskutinių Senosios Egipto Karalystės faraonų motinos medinę statulą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Egipto senybių ministeriją.

  Pasak ekspertų, medinę statulą  nutekinta Senovės Egipto amatininkai prieš daugiau nei keturis tūkstančius metų.

  Голова статуи Анхнеспепи II, одной из последних цариц Древнего Царства Египта
  Egyptian Ministry of Antiquities via AP
  Egipto carienės statulos galva

  Archeologinių kasinėjimų vadovas Philippe Collombert pasakė, kad carienės statulos galva rasta toje vietoje, kur, spėjama,  svovėjo carienės Ankchnespepi II piramidė. Collombert pabrėžė, kad biustas yra gana prastos būklės, jį reikės restauruoti ir tik po to parodyti visuomenei.

  Praėjusią savaitę Collombert ir jo kolegos, atlikdami kasinėjimus viename iš seniausių "piramidžių slėnyje" Senovės Egipto teritorijoje, Sacharos smėlyje rado labai retą ir neįprastą dalyką — piramidės formos akmenį. Šis akmuo puošė piramidės viršūnę ir ryškiai spindėjo saulės šviesoje auksinų lakštų dėka, kurių buvo padengtas jo paviršius.

  Mokslininkai mano, kad jis buvo carienės Ankchnespepi II laidojimo rūsio viršūnėje.

  Tegai:
  Egipto piramidės, senybė, archeologai, Egiptas

  Svarbiausios temos