12:42 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Ukrainos valdžia šiuo metu ruošia savo pasiūlymus Lietuvos "Maršalo planui", pagal kuri ES šalis 2018 metais suteiks Kijevui finansinę paramą

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Ukrainos Ekonominės plėtros ministerija kartu su kitomis ministerijomis ir valstybės institucijomis ruošia pasiūlymus Lietuvos parengtam "Maršalo planui", kuris numato Europos Sąjungos šalių finansinę paramą Ukrainai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos ministerijos vadovą Stepaną Kubivą.

  Ginklas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Биятов

  Šiuo metu visos suinteresuotos šalys diskutuoja šiuo klausimu. Diskusijoje dalyvauja Rados deputatai ir prezidento administracija, kuri rengia nusavus pasiūlymus.

  Šių metų pavasarį Europos Sąjunga patvirtino rezoliuciją "Apie ilgalaikius Ukrainos palaikymo planus", kuri numato karinės, humanitarinės ir ekonominės paramos teikimą. Rezoliucija buvo parengta buvusio Lietuvos ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus iniciatyva. Projektas buvo pavadintas "Maršalo planu" —pagalbos Europai Šaltojo karo metu programos analogas.

  Anksčiau Kubivas pareiškė, kad projektas numato dešimties metų trukmės pagalbą. Pagal šį planą, Ukraina kiekvienais metais turi gauti po penkis milijardus JAV dolerių finansinės paramos.

  Planuojama, kad pirmoji sponsor konferencija įvyks 2018 metų vasarį-kovą.

  Maršalo planas — pagalbos Europai Šaltojo karo metu programa, kurią po Antrojo pasaulinio karo pristatė JAV generolas ir politikas Džordžas Ketletas Maršalas.

  Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius.

  Rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

  Ukraina 2016 metais gavo iš Lietuvos 146 vienetų mirtino  Tarybų Sąjungos laikų gamybos ginklo. Tarp jų 60 didelio kalibro Vladimirovo kulkosvaidžių ir 86 didelio kalibro Degtiariovo — Špagino kulkosvaidžių. Apie tai skelbė agentūra "Ukrinform" su nuoroda į JT bazę "Informacija apie pasaulinę prekybą ginklais".

  Pagal nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" Lietuva teisiniais pagrindais gali siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais.

  2016 metais į Ukrainą buvo išsiųsti daugiau nei 200 Lietuvos karių. Nuo 2015 metų liepos iki lapkričio Lietuvos instruktoriai vykdė Ukrainos Nacionalinės gvardijos mokymus.

  Dar šia tema

  Umbrasas: Ukrainai ir toliau reikalinga Lietuvos ir NATO parama
  Ukrainoje dirba 450 NATO instruktorių
  Artimiausiu metu JAV gali pradėti tiekti ginklus Ukrainai
  Ukraina tęsia neteisėtą ginklų pardavimą
  Tegai:
  "Maršalo planas", finansinė parama, ES parama, parama, Andrius Kubilius, Ukraina

  Svarbiausios temos