16:01 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Rusijos bendrovės pasiūlymams dėl antimonopolinio tyrimo sureguliavimo Europos Komisija pritarė kovo mėnesį; sprendimas holdingo atžvilgiu bus priimamas remiantis rinkos dalyvių pateiktais komentarais

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Europos Komisija ir Rusijos bendrovė "Gazprom" derasi dėl to, kaip patenkinti rinkos dalyvių pateiktas kritines pastabas, gautas sureguliuojant antimonopolinę bylą, praneša RIA Novosti su nuoroda į ES konkurencijos komisarę Margrethe Vestager.

  Gazprom, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Блинов

  2012 metais Europos Komisija iškėlė bylą prieš "Gazprom" dėl antimonopolinio įstatymo pažeidimo. Oficialius kaltinimus tyrimo 2015-aisiais metu bendrovei pateikė Bulgarija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Slovakija.

  2016-ųjų pabaigoje "Gazprom" pateikė pasiūlymus Europos Komisijai dėl antimonopolinio konflikto sprendimo. Šių metų kovo mėnesį EK preliminariai patvirtino pasiūlymus ir pradėjo rinkti dalyvių komentarus.

  Po spalio mėnesio susitikimo Vestager ir "Gazprom" vadovo pavaduotojo Aleksandro Medvedevo komisarė pareiškė, kad derybos buvo sėkmingos, tačiau laukia dar daug darbų.

  Vestager pasakė, kad Europos valdžios atliko ir surinko pakankamai atsakymų iš dalyvių, konkurentų ir rinkos klientų, ir dabar yra diskusijų etape.

  Pagal Europos Komisijos taisykles, jei suinteresuotųjų šalių pastabos parodys, kad rinkos dalyviai yra viskuo patenkinti, tada pasiūlymai bus priimti ir byla bus uždaryta. Priešingu atveju Europos Komisija pasiūlymus pakoreguos arba atmes.

  Dar šia tema

  Lietuva nesutinka su "Gazprom" įsipareigojimais Europos Komisijai
  Politologas: "Gazprom" gali šantažuoti Lietuvos įmones
  Pusė Lietuvos dujų rinkos priklausys "Gazprom"
  Lenkija atsisako ilgalaikės sutarties su "Gazprom"
  Grybauskaitė prašo EK kompensacijos dėl "Gazpromo" monopolio
  Tegai:
  antimonopolinė byla, Europos Komisija (EK), Gazprom, Margrethe Vestager, Europa, Rusija

  Svarbiausios temos