10:43 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  224

  Jungtinių Valstijų nacionalinis archyvas ketvirtadienį paviešins paskutinius dokumentus, susijusius su prezidento Džono Kenedžio nužudymo byla

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Ketvirtadienį, spalio 26 dieną, JAV valdžios institucijos paskelbs slaptus dokumentus, susijusius su 35-ojo JAV prezidento Džono F. Kenedžio nužudymu.

  Tai asmeniškai pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trampas.

  ​"Rytoj įvyks ilgai lauktas Džono Fitzgeraldo Kenedžio dokumentų skelbimas. Labai įdomu!" — rašė Trampas.

  Slaptuose dokumentuose apie Kennedžio nužudymą, kurie bus paskelbti šiandien, gali būti keletas svarbių faktų apie nužudymą, mano JAV žiniasklaida.

  Daugelis JAV ekspertų mano, kad paskutiniuose vis dar neišslaptintuose dokumentuose yra svarbiausi faktai ir informacija apie Kenedžio nužudymą. Šiandien apie procentą visų dokumentų šiuo klausimu vis dar lieka nepaskelbti.

  Pamažu skelbti dokumentus pradėta 1990-iais — internete jau galima rasti dešimtis tūkstančių puslapių ir failų, susijusių su Kenedžiu.

  Prezidentas Kenedis buvo nužudytas Dalase, Teksaso valstijoje 1963 metais lapkričio 22 diena, vizito į Teksasą metu. Į jį pataikė dvi kulkos: viena į kaklą, kita į galvą. 1 valandą popiet Džonui Kenedžiui buvo konstatuota mirtis. Kenedis mirė būdamas 46 metų amžiaus, dukart jaunesnis už Džeraldą Fordą (ilgiausiai gyvenusį JAV prezidentą). Kenedis yra jauniausias miręs JAV prezidentas. Kenedžio žudiku laikomas Ly Harvis Osvaldas.

  Dar šia tema

  Trampas buvo apmėtytas Rusijos vėliavomis
  Žurnalo "Time" nuomone Trampas gali vėl tapti "Metų žmogumi"
  Tegai:
  Džonas F. Kenedis

  Svarbiausios temos