12:08 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Tai jau antra dokumentų dalis — pirmoji tapo prieinama visuomenei liepos mėnesio pabaigoje, joje buvo beveik keturi tūkstančiai dokumentų

  VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. JAV pirmą kartą paviešino apie tris tūkstančius dokumentų apie 35-ojo prezidento Džono Kenedžio nužudymą 1963 metais, praneša RIA Novosti.

  Duomenų bazė su jais prieinama Nacionalinio archyvo tinklalapyje.

  Tai jau antra dokumentų dalis — pirmoji tapo prieinama visuomenei liepos mėnesio pabaigoje, joje buvo beveik keturi tūkstančiai dokumentų. Dar kelis tūkstančius planuojama paviešinti iki kitų metų balandžio pabaigos. Kaip pareiškė prezidento Donaldo Trampo administracijos atstovas, "jie bus išnagrinėti papildomai".

  Trampas pasakė, kad visuomenė turi teisę žinoti visą informaciją apie Kenedžio nužudymą. Tuo pačiu metu, pasak JAV valdžios institucijų, kai kuriais atvejais dokumentai bus redaguojami dėl nacionalinio saugumo priežasčių, o kai kurie dokumentai išliks paslaptyje.

  Anksčiau Nacionalinis archyvas teigė, kad mažai tikėtina, kad po dokumentų paskelbimo bus sensacijų, veikiausiai, jie įneš papildomos informacijos.

  Публикация секретных документов об убийстве Кеннеди. 26 октября 2017 года
  © AP Photo / Jon Elswick
  Dokumentų apie 35-ojo prezidento Džono Kenedžio nužudymą

  Įstatymą dėl publikacijos dar 1992 metais pasirašė prezidentas Džordžas Bušas-vyresnysis. Pagal jį, duomenis galima bus paviešinti po 25 metų, jei tai patvirtins šalies vadovas. Terminas pasibaigė Trampo prezidentavimo metu ir jis patvirtino publikaciją.

  Knygų apie Kenedį autoriai, o taip pat jo nužudymo tyrėjai Filipas Šenonas ir Laris Sabato iki slaptųjų dokumentų paskelbimo  pareiškė, kad tai sukurs "naują sąmokslo teoretikų kartą ".

  Prezidentas Kenedis buvo nužudytas Dalase, Teksaso valstijoje 1963 metais lapkričio 22 dieną,  vizito į Teksasą metu. Į jį pataikė dvi kulkos: viena į kaklą, kita į galvą. 1 valandą popiet Džonui Kenedžiui buvo konstatuota mirtis. Kenedis mirė būdamas 46 metų amžiaus, dukart jaunesnis už Džeraldą Fordą (ilgiausiai gyvenusį JAV prezidentą). Kenedis yra jauniausias miręs JAV prezidentas. Kenedžio žudiku laikomas Ly Harvis Osvaldas.

  Dar šia tema

  Žurnalo "Time" nuomone Trampas gali vėl tapti "Metų žmogumi"
  Jūs labai geros formos! Trampas įvertino Macrono žmonos figūrą
  Trampas užsuko į nepažįstamųjų vestuves
  Putinas ir Trampas kalbėjosi telefonu visą pusvalandį ir susitarė susitikti
  Tegai:
  dokumentas, nužudymas, Džonas F. Kenedis, JAV

  Svarbiausios temos