16:22 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Budapeštas, archyvinė nuotrauka

  Vengrija nutraukė Ukrainos-NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą

  © Sputnik/ Сергей Субботин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5220

  Budapeštas priėmė šį sprendimą dėl Ukrainos švietimo įstatymo, kuris, pasak Vengrijos valdžios, "žiauriai žaloja" tautinių mažumų teises

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Vengrija vetavo Ukrainos ir NATO aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris turėjo įvykti šių metų gruodžio mėnesį, sušaukimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovą Peterį Szijjarto. 

  "Vengrija negali palaikyti Ukrainos siekio integruotis, todėl ji vetavo Ukrainos-NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą gruodžio mėnesį", — pranešė ministras.

  Budapeštas priėmė tokį sprendimą dėl Ukrainos švietimo įstatymo, kuris, pasak Vengrijos valdžios, "žiauriai žaloja" tautinių mažumų teises.

  Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas taip pat pabrėžė, kad Aukščiausioji Rada dabar svarsto įstatymų projektus dėl kalbos ir pilietybės, kurie, jei bus priimti, gali kelti grėsmę Užkarpatės vengrų bendruomenei.

  Szijjarto priminė, kad NATO negalės apeiti Vengrijos blokavimo, nes susitikimo pravesti būtinas visų šalių-dalyvių sutikimas. Jis pabrėžė, kad Budapeštas nenukryps nuo ketinimo panaudoti visas diplomatines priemones, kad priverstų Kijevą panaikinti Švietimo įstatymą.

  Primename, kad naująjį Švietimo įstatymą  Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė rugsėjo 5 dieną ir prezidentas Petro Porošenko rugsėjo 25-ąją jį pasirašė. Pagal šį įstatymą, nuo 2018 metų mokymas tautinių mažumų kalbomis Ukrainoje bus galimas tik darželiuose ir pradinėse klasėse (iki 4 klasės imtinai), o toliau mokytis bus galima tik ukrainiečių kalba.

  Šį įstatymą smarkiai kritikavo Graikija, Bulgarija, Rumunija, Moldova ir Rusija, o Lenkija pareiškė, kad atidžiai stebės jo taikymą.

  Dar šia tema

  Ukrainoje dirba 450 NATO instruktorių
  Lenkijos istorikas: Ukraina žaidžia pavojingus žaidimus su atmintimi
  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  JAV specialusis atstovas: Ukraina dar nėra pasirengusi įstoti į NATO
  Lietuvos vaidmuo JAV politikoje Ukrainos atžvilgiu
  Tegai:
  tautinės mažumos, tarptautiniai santykiai, įstatymas, Peteris Szijjarto, Vengrija, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos