11:38 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Uragano metu Europoje žuvo šeši žmonės, sutrikęs automobilių ir geležinkelių susiekimas, nutrauktas energijos tiekimas

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Žuvusiųjų nuo uragano "Gervart", kuris sekmadienį užgriuvo Europą, skaičius išaugo iki šešių, praneša pasaulio žiniasklaida.

  Lenkijos šiaurėje žuvo automobilio vairuotojas — jo automobilis įsirėžė į medį,  nukritusį į važiuojamąją dalį. Dar vienas vyras žuvo pietvakarinėje šalies dalyje po to, kai medis nukrito ant jo automobilio. Keliuose regionuose buvo paskelbtas įspėjimas dėl audros.

  Dar du žmonės žuvo Čekijoje dėl nukritusių ant jų medžių. Dėl blogo oro iš dalies nutrauktas geležinkelio susiekimas. Dėl stipraus vėjo Prahoje uždarytas zoologijos sodas.

  Vokietijos sostinėje paskelbta nepaprastoji padėtis. Dėl darganos žuvo du žmonės Žemutinės Saksonijos ir Šiaurės Reino-Vestfalijos federalinėse žemėse, dar keli žmonės nukentėjo. Šalyje iš dalies nutrauktas geležinkelio susiekimas. Kai kuriuose Vokietijos rajonuose dėl nukritusių medžių nutrauktas energijos tiekimas, uždaryti greitkeliai.

  Uraganas siautėjo centrinėje ir šiaurinėje Vokietijos vietovėse. Kaip pranešė Vokietijos žiniasklaida, blogų oro sąlygų metu žemutinės Saksonijos ir Šiaurės Reino-Vestfalijos federacinėse šalyse žuvo du žmonės, o keletas kitų buvo sužeisti.

  Į vieną salą Vokietijos pakrantėje buvo išmestas 225 metrų krovininis laivas "Glory Amsterdam". Laive yra 1,8 tūkstančio tonų dyzelino ir 140 tonų jūrinio kuro. Vyksta gelbėjimo operacija, galimų kuro nuotekų paieškoms pasitelktas lėktuvas.

  Austrijoje vėjo greitis keliuose rajonuose, kur siautėjo stichija, viršijo 40 metrų per sekundę (apie 150 kilometrų per valandą).

  Stichijos pasekmės likviduojamos Šveicarijoje, Vengrijoje ir Slovakijoje. Ten kalnuotose vietovėse daug prisnigo. Dėl to krito medžiai, jie užblokavo kelius.

  Lietuvoje pirmadienį sinoptikai prognozuoja stiprų vėją. Kelininkai įspėja, kad ant kelio dangų, ypač miškingose vietovėse, gali būti nukritusių medžių ar jų šakų. Sunkiasvorių automobilių varituotojams gali būti sunkiau suvaldyti transporto priemones. Vairuotojai prašomi būti atidūs. Pirmadienio naktį vyraus stiprus vėjas, ypač pajūryje — apie 21 m/s. Lis, vės iki 1-4 laipsnių šilumos. Dieną temperatūra sieks 2-7 laipsnius šilumos.

  Dar šia tema

  Stipriausias uraganas "Marija" artėja prie Puerto Riko
  Lietuvos piliečiai gelbėjami nuo uragano "Irma"
  Uragano "Irma" padariniai
  Uraganas "Harvey" JAV
  Tegai:
  uraganas "Gervart", uraganas, Europa

  Svarbiausios temos