19:36 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Teraktinio išpuolio Niujorke vieta, archyvinė nuotrauka

  Trampas pareikalavo nubausti mirties bausme Niujorko teroristą

  © AP Photo / Bebeto Matthews
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Smurto banga Amerikoje (29)
  20 0 0

  Uzbekistane gimęs vaikinas, sunkvežimiu taranavęs dviračio taku važavusius žmones, nusipelno mirties bausmės, pareiškė JAV prezidentas

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad kaltinamasis byloje dėl teroristinio išpuolio Niujorke, kurio aukomis tapo aštuoni žmonės, Seifulas Saipovas nusipelno mirties bausmės, praneša RIA Novosti.

  "Niujorko teroristas buvo patenkintas, kai jis prašė pakabinti IV* vėliavą savo ligoninės palatoje. Jis nužudė aštuonis žmones, sunkiai sužeidė dvylika. Jis turi būti nubaustas mirtimi!" — parašė Baltųjų Rūmų vadovas savo Twitter paskyroje.

  ​Saipovas kaltinamas terorizmu, jam gresia įkalinimas iki gyvos galvos arba mirties bausmė. Federaliniame tyrimų biure pareiškė, kad jis sąmoningai pasirinko Heloviną, kad įvykdytų teroristinį išpuolį, nes šią dieną gatvėje bus daugiau žmonių. Taip pat FTB pažymėjo, kad sprendimas dėl išpuolio jam kilo po IV* propagandos peržiūrų.

  Niujorke spalio 31 dieną  iš Uzbekijos kilęs vyras, nukreipęs sunkvežimį į dviračio taką ir šaligatvį, taranavo dviratininkus, užmušė aštuonis žmones, kol įsirėžė į mokyklinį autobusą. Vairuotoją sulaikė policininkai, kurie pradėjo šaudyti. Saipovo telefone buvo rasti dešimtys vaizdo įrašų, susijusių su IV*.

  Šis mirtinas teroro išpuoliu vadinamas įvykis Niujorke yra pirmas po teroro išpuolių 2001 metų rugsėjo 11-ąją.

  * "Islamo valstybė" — teroristinė grupuotė, uždrausta JAV, Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse.

  Temos:
  Smurto banga Amerikoje (29)

  Dar šia tema

  Niujorko teroristas teigia esąs ištikimas IV*
  Lietuvos Prezidentė pareiškė užuojautą dėl išpuolio Niujorke
  Tegai:
  teroristas, mirties bausmė, Donaldas Trampas, Niujorkas, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos