01:35 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Tyrimas parodė, kad 59% apklausos dalyvių yra nusiteikę prieš Suomijos narystę NATO

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Dauguma Suomijos gyventojų nenori, kad jų šalis taptų NATO nare, rodo laikraščio "Helsingin Sanomat" apklausos rezultatai, praneša RIA Novosti.

  Tyrimas parodė, kad 59% apklausos dalyvių yra nusiteikę prieš Suomijos narystę NATO, už narystę pasisakė 22% respondentų, o dar 19% nuomonės šiuo klausimu neturėjo. Prieš Suomijos prisijungimą prie NATO pasisako visos gyventojų grupės, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, gyvenamosios vietos, užimtumo ar išsilavinimo.

  NATO būstinė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Klausimas apie suomių elgesį Švedijos įstojimo į NATO atveju lieka atviras. Šių dviejų šalių gynybos politika paprastai yra susijusi ir vienos iš jų sprendimas daro didelį poveikį kitai, rašo laikraštis. Jei Švedija prisijungs prie NATO, panašių žingsnių šalininkų skaičius Suomijoje padidės iki 33%, bet daugiau nei pusė suomių bus prieš jį.

  Šalies įstojimo į NATO rėmėjų skaičius padidėjo 2014 metų vasaros pabaigoje, kai laikraštis taip pat atliko panašų tyrimą. Tada, atsižvelgiant į blogėjančią padėtį Ukrainos rytuose ir Krymo perėjimą į Rusiją, 26% suomių pritarė šalies narystei Vakarų kariuomenės aljanse. Prieš tai NATO parama siekė 16-19%, teigė laikraštis.

  "Pagrindinis įtakos veiksnys — tai Rusijos operacijos kaimyniniuose regionuose, o tai didina NATO šalininkų skaičių, o JAV operacijos daro priešingą poveikį. Rusijos operacijos artimuose regionuose didina NATO šalininkų gretas. Tačiau JAV operacijos pasaulyje jas mažina. Nepaisant to, kad Rusijos užsienio politika išlieka agresyvi, ji, rodos, nedaro didelės įtakos NATO paramai", – apklausos rezultatus pakomentavo Užsienio politikos instituto mokslininkas Matti Pesu.

  Apklausą vykdo bendrovė "Kantar TNS" laikraščio "Helsingin Sanomat" užsakymu. Apklausa buvo atlikta spalio 16–27 dienomis. Tyrimo paklaida – 3 procentiniai punktai. 

  Dar šia tema

  Daugiau nei 450 Lietuvos karių išvyksta į NATO pratybas Vokietijoje
  Girti NATO kariai surengė muštynes bare Rukloje
  Tegai:
  NATO, Suomija

  Svarbiausios temos