18:04 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Susitikimo metu ketinama aptarti saugumo situaciją regione, apsikeisti informacija ir įžvalgomis apie grėsmes ir galimas bendras priemones joms atremti

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Spalio 6 dieną krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir viceministras Edvinas Kerza išvyksta į Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministrų ir Šiaurės grupės šalių susitikimą Helsinkyje, praneša KAM spaudos tarnyba.

  Susitikimo metu ketinama aptarti saugumo situaciją regione, apsikeisti informacija ir įžvalgomis apie grėsmes ir galimas bendras priemones joms atremti.

  Bus diskutuojama apie šalių dalyvavimą tarptautinėse misijose ir operacijose, NATO ir ES bendradarbiavimą stiprinant šalių saugumą, taip pat numatoma aptarti ir Europos Sąjungos formate inicijuojamą Struktūrinį gynybos bendradarbiavimą (PESCO).

  Ministras Karoblis dalyvaus ir susitikimo paraštėse numatytuose dvišaliuose susitikimuose.

  Viceministras Kerza taip pat dalyvaus dvišaliame susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti ir aptars Lietuvos iniciatyvą stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje.

  Tradiciškai Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimuose dalyvauja Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos gynybos ministrai bei Islandijos užsienio reikalų ministerijos Gynybos departamento vadovas. Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime papildomai dalyvauja Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Nyderlandų ir Vokietijos atstovai.

  Šiemet į lapkričio 6-7 dienomis vykstantį Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministrų ir Šiaurės grupės šalių susitikimą Helsinkyje ketina atvykti JAV gynybos sekretorius James Mattis. Jis su pirmuoju oficialiu vizitu Lietuvoje lankėsi šių metų gegužės 10 dieną.

  Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetukas (Nordic-Baltic 8) — neformalus 25 metus veikiantis penkių Šiaurės ir trijų Baltijos valstybių vyriausybių bendradarbiavimo formatas. 1992 metų rugpjūčio 17-18 dienomis Danijos Bornholmo saloje pasirašytoje Šiaurės šalių Ministrų Pirmininkų deklaracijoje buvo numatyta, kad aštuonios Šiaurės-Baltijos valstybės — Suomija, Švedija, Danija, Norvegija, Islandija, Lietuva, Latvija, Estija — reguliariai bendradarbiaus įvairiose srityse.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
  Lietuvoje tris dienas lankysis Gruzijos gynybos ministras
  Krašto apsaugos ministras nori padidinti gynybos finansavimą iki 2,5% BVP
  Tegai:
  gynybos ministrų susitikimas, Baltijos šalys, Helsinkis

  Svarbiausios temos