07:03 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (229)
  8410

  Specialūs bandymai įrodė, kad atominė elektrinė Astrave gali atlaikyti Fukušimos avarijos sąlygas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Baltarusijos atominė elektrinė sėkmingai atliko streso testus, trečiadienį pranešė Sputnik Baltarusija su nuoroda į Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovę Olgą Lugovskają.

  Baltarusija atliko streso testus dar 2016 metų gruodį. Nuo šių metų gegužės mėnesio buvo ruošiama atsakaita.

  "Specialistų apskaičiavimai parodė, kad Baltarusijos EA yra atspari sąlygoms, kurios susidarė Fukušimoje", — pareiškė Lugovskaja.

  Ekspertai mano, kad atominės saugumo sistemos sukonstruotos atsižvelgus į visus išorės poveikio veiksnius. Statiniai suprojektuoti ir pastatyti pagal visas saugumo normas.

  Lietuva pateikia pretenzijas Baltarusijos atominei elektrinei praktiškai nuo to momento, kai Minske buvo priimtas sprendimas dėl AE statybos, teigdama, kad elektrinė neva nebus pakankamai saugi. Vilniaus inicijuoja elektros energijos pirkimo iš Baltarusijos AE draudimą ES.

  Birželį Seimas įstatymu pripažino branduolinę elektrinę, statomą Astravo rajone, keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rugsėjį Lietuvos energetikos ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo Baltarusijoje statomos nesaugios branduolinės elektrinės, veiksmų planą. Baltarusija teigia, kad AE atitiks aukščiausius saugos standartus.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone.

  Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (229)

  Dar šia tema

  Minskas siūlo Vilniui naujas derybas dėl Astravo AE
  Lietuvos pozicija dėl Astravo elektrinės: saugumas ar politika?
  Energetikos institutas: konsultacijos dėl Astravo AE buvo suderintos su URM
  Tegai:
  streso testai, Astravo atominė elektrinė (AE), Astravo AE, Baltarusija

  Svarbiausios temos