04:53 2018 Balandžio 21
Vilnius+ 10°C
Tiesioginis eteris
  Trečioji lytis, archyvinė nuotrauka

  Vokietija oficialiai įvedė "trečiosios lyties" sąvoką

  Prakash MATHEMA / AFP
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Vokietijos Konstitucinis Teismas uždraudė naudoti senus standartus, pagal kuriuos buvo įmanoma pasirinkti tik "vyrišką" arba tik "moterišką" lytį

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Vokietijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė registruoti "trečiąjį lytį" civilinės būklės aktų įrašuose, kad skiltis "lytis" nebūtų apribota tik variantais "vyriška" arba "moteriška", pranešama teismo svetainėje.

  Atitinkami įstatymų pakeitimai turėtų būti įnešti iki 2018 metų gruodžio 31 dienos.

  "Visuotinė asmens teisė taip pat apsaugo lytinę tapatybę tų, kurie ilgą laiką negali priskirti savęs nei vyriškai, nei moteriškai lyčiai", — sakoma teismo sprendime.

  Dokumente sakoma, kad galiojančios normos, kurios reguliuoja civilinės būklės aktų įrašų tvarką, pažeidžia šalies Konstitucijoje numatytą diskriminacijos draudimą, kadangi šiuo metu be "vyriškos" ar "moteriškos" kitos lyties įvesti neįmanoma.

  Įsigaliojus pakeitimui, trečiuoju lyties variantu gali tapti "interseksas", "kitoks" ar kitoks lyties įvardinimo variantas.

  Sprendimas dėl "trečiosios lyties" buvo pateiktas dėl asmens, kuris norėjo pakeisti gimimo liudijime nurodytą moterišką lytį į "interseksas" arba "kitokia", tačiau pagal galiojančius teisės aktus to negalėjo padaryti, ieškinio. Anksčiau ieškinį atmetė keli žemesnių instancijų teismai.

  Be to, Vokietijoje gimimo liudijimuose skiltis "lytis" gali likti tuščia. Atitinkamas įstatymas buvo priimtas 2013 metais.

  Dar šia tema

  Lietuvos vaikų lytinis švietimas vyks JAV filmo pagalba
  Estijoje pirmą kartą įregistruota tos pačios lyties žmonių santuoka
  Lietuva nusileido Latvijai, aplenkė Estiją Lyčių lygybės indekse
  Seimas nepritarė lyčiai neutraliai partnerystei
  Tegai:
  trečioji lytis, Vokietijos Aukščiausiasis Teismas, Vokietija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos