04:39 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Kariai, archyvinė nuotrauka

  Lenkija rengiasi priimti naująjį NATO vadovavimo centrą

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  3402

  2017-ųjų kovo mėnesį pradėta kalbėti apie NATO vadovaimo štabo sukūrimą Lenkijos Elbingo mieste netoli Rusijos sienos

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lenkija ketina priimti naują Šiaurės Atlanto aljanso vadavavimo centrą, praneša RIA Novosti.

  Apie tai respublikos gynybos ministras Antonis Macierewiczius paskelbė Briuselyje įvykusios NATO šalių gynybos ministrų susitikimo pabaigoje trumposios konferencijos metu.

  Pasak politiko, jie yra pasirengę priimti naują vadovavimo centrą, tačiau galutinis sprendimas dėl jo išsidėstymo vietos vis dar nežinomas. Jis bus priimtas kitų metų vasarį Aljanso gynybos ministerijų vadovų susitikime.

  Šių metų kovo mėnesį pradėta kalbėti apie NATO vadovaimo štabo sukūrimą Lenkijos Elbingo mieste netoli Rusijos sienos. Centras bus atsakingas už visų vadovavimą visais NATO padaliniais Rytų Europoje. Anksčiau buvo pranešta, kad 2017 metais jis bus perduotas Aljanso priežiūrai.

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną. Vieną batalioną paprastai sudaro nuo 500 iki 1 tūkstančio karių.

  Anksčiau Macierewiczius sakė, kad Lenkija ketina per dvejus metus dislokuoti savo teritorijoje amerikiečių ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemą "Patriot".

  Pastaraisiais metais Rusija praneša apie beprecedentę NATO veiklą prie savo Vakarų sienų. Tuo pačiu metu NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos ribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jau anksčiau sakė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, potencialiai pavojingų jos interesams.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Karoblis su NATO gynybos ministrais aptars Aljanso atgrasymo priemones
  Dauguma suomių priešinasi narystei NATO
  "Auksinės kareivinės": Estijoje pastatė NATO kompleksą už 43 mln eurų
  NATO apkaltino Rusiją tikro pratybų "Zapad" masto "nuslėpimu"
  Vokietijos žiniasklaida: NATO nesugebės atremti Rusijos puolimo
  Tegai:
  karinės pajėgos, NATO, Lenkija

  Svarbiausios temos