03:49 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Šių metų pradžioje paminklas jau buvo nukentėjęs nuo vandalizmo akto; tada Rusija nusiuntė Bulgarijai notą su reikalavimu sutvarkyti paminklą ir atlikti tyrimą

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Nežinomieji išniekino paminklą kariui išlaisvintojui Bulgarijos mieste Plovdivas, praneša RIA Novosti.

  Informaciją apie incidentą Facebook puskyroje paskelbė Bulgarijos socialistų partijos (BSP) srities taryba.

  Ant paminklo, taip pat žinomo kaip "Alioša", atsirado svastika, antisemitiniai šūkiai ir įžeidimai, spėjamai, adresuoti Rusijos URM atstovei spaudai Marijai Zacharovai.

  Bulgarijos Užsienio reikalų ministerija pasmerkė šį incidentą. Žinybos preiškime sakoma, kad toks elgesys yra nepriimtinas "tradicinei tolerancijai ir Bulgarijos visuomenės pakantumui". Jie taip pat išreiškė viltį, kad šio incidento kaltininkai bus rasti ir patraukti atsakomybėn.

  BPP pabrėžė, kad neįmanoma pakeisti to fakto, kad Raudonoji armija nugalėjo Hitlerio Vokietiją. Jie ketina užsiimti paminklo apsauga ir įvesti naktinius budėjimus.

  Šių metų vasarį tarybų paminklas Plovdive jau buvo nukentėjęs nuo vandalizmo akto. Tada Rusija nusiuntė Bulgarijai notą su reikalavimu sutvarkyti paminklą ir ištirti incidentą.

  Dar šia tema

  Berlyne išniekintas memorialas žuvusiems sovietų kariams
  Vienos centre vandalai išniekino paminklą sovietų kariams
  Vandalai išniekino paminklą kariams-išvaduotojams Vienoje
  Tegai:
  vandalizmas, paminklas, Bulgarija

  Svarbiausios temos