09:36 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Konservatoriai parlamentarai mano, kad Mei tapo kliūtimi Britanijos pasitraukime iš Europos Sąjungos; anksčiau ES aukšti pareigūnai paskelbė krizės etapą derybose dėl Brexit

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Didžiosios Britanijos parlamento deputatai ketina išreikšti nepasitikėjimą ministre pirmininke Teresa Mei, praneša Sunday Times.

  Anot leidinio, 40 parlamentarų sutiko pasirašyti bendrą laišką apie nepasitikėjimą Mei dėl užsitęsusių derybų Brexit klausimu. Anksčiau aukšti Europos Sąjungos pareigūnai paskelbė krizės etapą derybose dėl Brexit, todėl vargu ar bus gruodžio mėnesį pasirašytas preliminarus Brexit dokumentas.  

  Pranešama, kad kai kurie Parlamento konservatoriai ir neįvardyti ministrai yra įsitikinę, kad Mei tapo kliūtimi Britanijos pasitraukimo iš ES procese. Jie mano, kad pasipriešinimas premjerės veiksmams ir partijos reorganizavimas yra galimas tolesnių veiksmų scenarijus.

  Derybos dėl Brexit vyksta nuo šių metų vasaros, jų metu aptariamos "išsiskiriančių" regionų piliečių teisės, Airijos siena ir Didžiosios Britanijos finansinių įsipareigojimų Europos Sąjungai sureguliavimas. Kol nebus pasiekta pakankama pažanga šiais klausimais, ES nenori pereiti prie antrojo etapo, kuriame turėtų būti aptariama Europos ir Britanijos partnerystės ateitis, taip pat galimas pereinamasis santykių su ES laikotarpis.

  Dar šia tema

  Mei pareiškė apie "Rusijos grėsmę" Baltijos šalims ir Lenkijai
  ES piliečiai galės lengviau gauti leidimą gyventi Didžiojoje Britanijoje
  Mes galime suteikti tik 40 mlrd eurų: britai derasi dėl pasitraukimo iš ES
  Tegai:
  atsistatydinimas, parlamentas, Brexit, ES, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos