15:39 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Su ekspertais ir analitikais iš Lietuvos, Ukrainos, Kanados, Jungtinės Karalystės ir NATO 60 studentų iš 12 aukštųjų mokyklų diskutavo apie saugumo politiką, NATO vaidmenį regione, Ukrainos ir NATO bendradarbiavimą

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnybos.

  "Nuo pat NATO kontaktinės ambasados funkcijų vykdymo pradžios 2015-aisiais metais, Lietuvos ambasada Ukrainoje rengia Euroatlantinio jaunimo saugumo forumus. Šis — jau šeštasis. Forumai suteikia puikią galimybę ne tik pasisemti žinių apie tarptautinę ir saugumo politiką, tačiau ir susipažinti su NATO šalių atstovais ir pareigūnais, užduoti jiems Ukrainos jaunajai kartai rūpimus klausimus, suprasti, kaip veikia NATO ir jos bendradarbiavimo su Ukraina mechanizmai", — atidarydamas forumą sakė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

  Renginyje, kuris vyko lapkričio 12-14 dienomis Lucke įsikūrusiame Lesės Ukrainkos Rytų Europos nacionaliniame universitete dalyvavo daugiau nei 60 studentų iš dvylikos skirtingų Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų aukštųjų mokyklų.

  Forumo tema simboliškai tapo 20-osios Ukrainos ir NATO išskirtinės partnerystės metinės.  Su ekspertais ir analitikais iš Lietuvos, Ukrainos, Kanados, Jungtinės Karalystės ir NATO studentai diskutavo apie saugumo politiką, NATO vaidmenį regione, Ukrainos ir NATO bendradarbiavimą.

  Tokie renginiai jau įvyko Odesoje, Charkove, Dnipre, Vinicoje, Ivano-Frankivske, taip pat trumpesnis, vienos dienos renginys buvo organizuotas Mariupolyje.

  Lietuva ne vieneruis metus palaiko Ukrainą, remia juos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

  Ukraina 2016 metais gavo iš Lietuvos 146 vienetų mirtino Tarybų Sąjungos laikų gamybos ginklo. Tarp jų 60 didelio kalibro Vladimirovo kulkosvaidžių ir 86 didelio kalibro Degtiariovo — Špagino kulkosvaidžių. Apie tai skelbė agentūra "Ukrinform" su nuoroda į JT bazę "Informacija apie pasaulinę prekybą ginklais".

  2016 metais į Ukrainą buvo išsiųsti daugiau nei 200 Lietuvos karių. Nuo 2015 metų liepos iki lapkričio Lietuvos instruktoriai vykdė Ukrainos Nacionalinės gvardijos mokymus.

  Lapkričio pradžioje Lietuvos politikai Vakarų šalių ir Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių ambasadoriams pristatė savo inicijuojamą Europos Sąjungos paramos Ukrainai planą — "Maršalo planą". Pagal jį Ukrainai per dešimtmetį siūloma skirti 50 milijardų eurų, investicijas nukreipiant į smulkųjį ir vidutinį verslą.

  Dar šia tema

  Ukraina prašo Europos žiniasklaidos rašyti geras naujienas apie šalį
  Lietuva ir Ukraina aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje
  Tegai:
  NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos