07:57 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Eurovizija 2018" Lisabonoje (22)
  124

  Europos transliuotojų sąjunga bandė apginti rusės Julijos Samoilovos dalyvavimą "Eurovizijoje" Kijeve, tačiau ateityje atsisako kištis į politiškai motyvuotus priimančių šalių sprendimus

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. "Eurovizijos" organizatoriai po incidento su Julija Samoilova atsisako bandymų apsaugoti konkurentus nuo politikos, sprendimus dėl dalyvių įvažiavimo priims priimančios  šalies  valdžia, pranešė RIA Novosti.

  "Dainų konkurso "Eurovizijos 2018" taisyklės numato, kad atrinkti atlikėjai ir delegacijos nariai neturi turėti jokių pažeidimų, kurie leistų priimančiosios šalies nacionalinėms institucijoms uždrausti jiem įvažiuoti į šalį-šeimininkę remiantis jos valstybiniais įstatymais", — pareiškė Europos transliuotojų sąjungos spaudos tarnyboje.

  Pati Samoilova pabrėžė,  kad jai neturėtų kilti problemų su įvažiavimu į Portugaliją, nes šios šalies įstatymų ji niekada nepažeidė.

  Rusiją tarptautiniame dainų konkurse "Eurovizija-2017" turėjo pristatys Julija Samoilova. Mergina dalyvavo daugelyje konkursų, nepaisant to, kad juda tik invalido vežimėlyje — dainininkė turi itin retą diagnozę "stuburo raumenų atrofija (Verdniga-Hoffmann liga)". Tačiau Kovo 22 dieną Ukrainos saugumo tarnyba uždraudė Julijai įvažiuoti į šalies teritoriją trejus metus dėl to, kad ji koncertavo Kryme.

  Europos transliuotojų sąjungos (EBU) generalinė direktorė Ingrid Deltenre pareiškė, kad giliai apgailestauja dėl to, kad "Eurovizija" naudojamasi piktnaudžiaujant politiniais tikslais."Dainos konkursas turėtų džiuginti milijonus žmonių ir suburti juos kartu, — jis neturi būti naudojamas kurstymui vienų prieš kitus ir jų atskirčiai", — pareiškė Deltenre. Per visą "Eurovizijos" istoriją nebuvo atvejo, kad kokią nors šalį neleistų į konkursą.

  EBU pasiūlė transliuoti dainininkės pasirodymą nuotoliniu būdu arba pakeisti konkursantą, tačiau Maskva atsisakė. Europos transliuotojų sąjunga  pareiškė, kad Rusija nedalyvaus konkurse, o "Pervyj kanal" nusprendė netransliuoti "Eurovizijos-2017".

  Temos:
  "Eurovizija 2018" Lisabonoje (22)

  Dar šia tema

  Skandalas dėl Samoilovos privertė pakeisti "Eurovizijos" taisykles
  Europos transliuotojų sąjunga pasmerkė Ukrainą dėl Samoilovos neįleidimo
  Dėl Samoilovos Ukraina gali netekti "Eurovizijos"
  Samoilovos daina "Eurovizijai" surinko virš milijono peržiūrų
  Ukrainos specialiosios tarnybos ketina neįleisti į šalį Julijos Samoilovos
  Tegai:
  politika, dainininkė, Eurovizija-2018, Europos transliuotojų sąjunga (EBU), Julija Samoilova

  Svarbiausios temos