16:23 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  169

  Dėl Kievo politikos Lenkija užblokavo Ukrainos krovinių tranzitą savo teritorija, pranešė buvęs Ukrainos Susisiekimo ministras Jevgrnijus Červonenko

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. "Lvove, prie visų vakarinių pasienių — tūkstantinės sunkvežimių eilės dėl to, kad mes prisivaidinom Banderą, Šuchevičių.  Mums visiškai užblokavo kelią į Europą. O dar prieš tai, dėl "Laisvės" mums užblokavo tranzito kelią per NVS šalis", — pareiškė Červonenko, sakydamas, kad bando išspręsti šią problemą su infrastruktūros ministru Vladimiru Emeljanovu, praneša "RIA Novosti".

  Anot ministro, 2005 metais tranzito apimtys pasiekė 5 milijonus tonų, o dabar šis skaičius yra tik 250 tūkstančių tonų.

  "Ir jei šiandien mes nesivadovausim sveiku protu, tada šimtai tūkstančių žmonių su savo šeimomis liks be darbo", — padarė išvadą Červonenko.

  Santykiai tarp Kijevo ir Varšuvos pasidarė  įtempti dėl nesutarimų istoriniais klausimais. Lenkija smerkia Ukrainą už Ukrainos nacionalistų organizaciją — Ukrainos sukilėlių armiją*.

  Prieš porą dienų Lenkijos pasieniečiai uždraudė įvažiavimą į šalį Ukrainos tarpžinybinės komisijos sekretoriui Sviatoslavui Šeremetui, kuris buvo įtrauktas į asmenų, nusiteikusių prieš Lenkiją, juodąjį sąrašą.

  * Rusijoje uždraudžiama ekstremistų organizacija.

  Dar šia tema

  Ukrainoje įsigaliojo įstatymas, draudžiantis artistų iš Rusijos gastroles
  Lietuva surengė forumą apie NATO Ukrainos jaunimui
  Rusija paleidžia traukinius apeinant Ukrainą
  Tegai:
  tranzitas, Ukraina, Lenkija

  Svarbiausios temos