16:08 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Europos Vadovų Tarybos pirmininkas yra susirūpinęs, kad Lenkija pažeidžia Europos demokratines normas, o taip pat dėl blogėjančių santykių tarp Varšuvos ir Kijevo

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas ir buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas išreiškė susirūpinimą dėl vidaus ir užsienio politikos krypčių, kurias pasirinko Lenkijos valdžios institucijos.

  "Aštrus ginčas su Ukraina, izoliacija Europos Sąjungoje, atsitraukimas nuo įstatymų viršenybės ir teismų nepriklausomybės, puolimas prieš nevyriausybinį sektorių ir laisvąją žiniasklaidą — tai PiS (Valdančioji konservatorių partija "Įstatymas ir teisingumas" — Sputnik) strategija ar Kremliaus planas? Pernelyg panašu, kad būtų galima ramiai miegoti", — parašė Tuskas savo Twitter paskyroje.

  ​Apie kurį "Kremliaus planą" kalbamaTuskas nenurodė.

  Po Jaroslawo Kaczynskio partijos "Įstatymas ir teisingumas" atėjimo į valdžią Varšuvos veiksmai kelia didelį susirūpinimą Europos valdžiai. Praėjusią savaitę Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje numatyta galimybė taikyti politines ir ekonomines sankcijas Varšuvai dėl nukrypimo nuo demokratinių normų. Jei Lenkija neįvykdys Briuselio reikalavimų, ji gali prarasti savo balsavimo teises ES.

  Be to, įtampa auga Lenkijos ir Ukrainos santykiuose. Lapkričio pradžioje Varšuvoje sudarė "juodąjį" Ukrainos politikų sąrašą su "antilenkišku požiūriu". Į jį pateko Ukrainos valstybinės tarpžinybinės komisijos sekretorius

  Svyatoslav Šeremet ir Nacionalinio atminimo instituto vadovas Vladimir Vyatrovič.

  Varšuva griežtai prieštarauja Ukrainos nacionalistų organizacijos — Ukrainos sukilėlių armijos* heroizacijai. Lenkijos užsienio reikalų ministerija įspėjo Kijevą, kad dėl jo pozicijos tam tikrais istoriniais klausimais jo laukia problemos ne tik su Lenkija, bet taip pat su Vengrija ir Rumunija.

  * Organizacija yra uždrausta Rusijoje.

  Dar šia tema

  Prisivaidinom Banderą: Lenkija blokuoja Ukrainos tranzitą
  Žiniasklaida: Ukrainos šauktiniai bėga į Lenkiją
  Iš Lenkijos negalės atimti teisės balsuoti ES Taryboje
  Lenkija apskundė teismui įpareigojimą priimti pabėgėlius
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, Europos Vadovų Taryba, Donaldas Tuskas, Europos Sąjunga, Ukraina, Lenkija

  Svarbiausios temos