23:09 2021 Sausio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)
  127

  Kompanija teigia, kad nelaiko tokio metodo cenzūra

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Naujienų agregatoriaus "Google News" darbe bus taikomas RT ir Sputnik straipsnių reitingavimo algoritmas, siekiant kovoti su "Rusijos propaganda", praneša RIA Novosti su nuoroda į kompanijos "Alphabet", į kurios sudėtį įeina "Google Inc.", direktorių tarybos pirmininko Erico Schmidt pareiškimą.

  Schmidt tarptautinio saugumo forume Kanados Halifakse pareiškė, kad "Google" ketina kovoti su "dezinformacijos plėtra". Dabar kuriama naujienų svetainių įvertinimo sistema, kuri formuos "Google News" išleidimą, remiantis vidaus šaltinių reitingu. Tokia politika pirmiausia paveiks RT ir Sputnik, pabrėžė Schmidt.

  "Mes nenorime blokuoti tinklalapių. Tai nėra mūsų darbo stilius. Aš nesu cenzūros šalininkas, aš — reitingavimo šalininkas", — sakė jis.

  Pastaruoju metu JAV stengiasi apsunkinti Rusijos žiniasklaidos darbą. Lapkričio pradžioje JAV teisėsaugos ministerija pareikalavo, kad televizijos kanalas RT užsiregistruotų kaip užsienio agentas iki lapkričio 13 dienos. RT įvykdė reikalavimą lapkričio 10 dieną. JAV Teisingumo departamentas įtraukė RT America į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokių kaip Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruotos.

  Amerikos Teisingumo departamento žiniasklaidos įtraukimas į "užsienio agentų" sąrašą atveria galimybę amerikiečių agentūrų žurnalistams tikrinti asmens duomenis, o taip pat kiekvieną kartą minėti, kai transliacija atliekama užsienio valstybės lėšomis.

  Twitter, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Registruodami RT kaip užsienio agentą JAV pareiškė, kad tai yra normali praktika, niekaip nesusijusi su žodžio laisvės principo pažeidimu.

  Rusijos valdžia ne kartą reiškė savo paramą televizijos kanalui, o taip pat tai, kad JAV atžvilgiu gali būti priimtos atsakomosios priemonės. Tad lapkričio 15 d. Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą, pagal kurį žiniasklaida, gaunanti finansavimą iš užsienio, gali būti Rusijoje pripažinta "užsienio agentu".

  Priimtas įstatymas taip pat įteisina nepageidaujamų organizacijų tinklalapių blokavimą be teismo nuosprendžio.

  Anksčiau Amerikos socialinis tinklas Twitter nusprendė blokuoti reklamą iš visų naujenų agentūros Sputnik ir televizijos kanalo RT paskyrų.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma parengė atsakymą į amerikiečių priemones prieš RT
  Televizijos kanalas RT tapo užsienio agentu JAV
  JAV įpareigojo RT užsiregistruoti kaip užsienio agentą iki lapkričio 13
  Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
  RT vyriausioji redaktorė: mes dirbame atvirai
  Tegai:
  Google News, Rusijos žiniasklaida, naujienos, JAV

  Svarbiausios temos