02:27 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Apple" ir "Foxconn" prisipažino, kad įmonėje dirbo studentai, bet technikumo atstovai susilaikė nuo komentarų

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Kinijos rytuose esančiame Džengdžou mieste technikos technikumų studentus priverstinai siuntė dirbti į "Foxconn" gamyklą "Apple" produktams — išmaniesiems telefonams "iPhone X" surinkti, rašo laikraštis "Financial Times".

  iPhone X, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Marcio Jose Sanchez

  Šeši 17-19 metų amžius studentai papasakojo leidiniui, kad jie ir dar trys tūkstančiai jų bendraamžių du mėnesius iki oficialių "iPhone X" pardavimų kasdien dirbo "Apple" tiekėjo gamykloje — kompanijoje "Hon Hai Precision Industry" ("Foxconn"). Siekiant spėti laiku, jie buvo priversti dirbti 11 valandų per dieną.

  Jauni žmonės teigia, kad įstaigos administracija pasiuntė juos į trijų mėnesių darbą, remdamasi tuo, kad norint sėkmingai  pabaigti studijas reikia praktikos, tačiau darbas gamykloje nebuvo susijęs su jų specializacija.

  "Apple" ir "Foxconn" prisipažino, kad įmonėje dirbo studentai, bet technikumo atstovai susilaikė nuo komentarų.

  Pasak bendrovės vadovų, visi studentai buvo patraukti dirbti savanoriškai, o jų darbas buvo apmokamas. "Foxconn" teigimu, bendrovė kasmet įdarbina studentus didelio darbo krūvio metu. Programa "įgyvendinama, bendradarbiaujant su vietos valdžios institucijomis" ir keliais technikos technikumais.

  Primename, kad anksčiau analitinės agentūros "TechInsights" specialistai apskaičiavo "iPhone X" komponentų kainą ir atskleidė naujojo įrenginio "realų" kainyną. Galutinė "iPhone X" savikaina, pasak analitikų, neturėtų viršyti 357 dolerių (307,7 eurų).

  Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, oficiali prekyba "IPhone X" prasidėjo lapkričio 3 dieną. Šalyje siūloma rinktis iš sidabrinės ir pilkos spalvų. Modelis su 64 GB vidine atmintimi kainuoja 1179 eurus, o su 256 GB — 1359 eurus.

  Ką galima nusipirkti Lietuvoje vietoj iPhoneX?
  © Sputnik /
  Ką galima nusipirkti Lietuvoje vietoj iPhoneX?

  Dar šia tema

  "iPhone X" naudotojai aptiko naują defektą
  Įvardyta tikroji "iPhone X" savikaina
  Maskvoje žmonės jau antrą parą stovi eilėje dėl iPhone X
  "Apple" atleido vyrą už dukros "iPhone X" apžvalgą prieš jo pasirodymą
  "Apple" papasakojo ape pagrindinį "iPhone X" trūkumą
  Tegai:
  darbas, studentai, iPhone X, Kinija

  Svarbiausios temos