23:25 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Danija planuoja pastatyti Baltijos jūros Bornholmo saloje bokštą, žvalgybinei informacijai apie Rusiją rinkti

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Danija pasklebė apie planus pastatyti didžiulią šnipinėjimo stotį, kurios pagalba bus renkami žvalgybiniai duomenys apie Rusiją, rašo žurnalas "Newsweek".

  Planuojama, kad toks bokštas atsiras Baltijos jūros saloje dėl padidėjusios įtampos tarp Rusijos ir NATO.

  Danijos žvaldybos departamento vadovas Larsas Findensenas pareiškė, kad bokštas sieks beveik 85 metrų aukščio ir bus pastatytas Bornholmo saloje. Beveik Amerikos Laisvės statulai prilygstantis bokštas sugebės pagauti visos Baltijos jūros radijo ryšius bei dalies Rusijos teritorijos.

  "Aš sakyčiau ši iniciatyva sustiprins Danijos žvalgybos sugebėjimus turėti supratimą apie Rusijos planus Danijos atžvilgiu, karinius planus regione", — teigė Findsenas.

  Planuojama, kad bokštas bus pastatytas strategiškai svarbioje vietoje šalia Baltijos jūros ir pakeis radiolokacinį kompleksą, pastatytą dar 1940-aisiai kuris buvo uždarytas prie penkerius  metus. Anot Findseno, atėjo laikas iš naujo įvertinti žvalgybinių duomenų surinkimo vaidmenį.

  Antrojo pasaulinio karo metu Bornholmo salą buvo užėmę naciai, išvadavimo metu ją bombordavo TSRS oro pajėgos. 1945 metų gegužę vokiečiai pasidavė tarybiniams kariams. Greitai TSRS grąžino salą Danijai, bet su sąlyga, kad joje niekada nebus dislpkuojami Vakarų valstybių kariuomenės padaliniai.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirais kanalais dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  JAV žvalgyba: Rusijos kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę"
  JAV žvalgyba: pranešimas dėl kibernetinių atakų sutelktas ties Rusija
  Ukraina įtaria: Senis Šaltis dirba Rusijos žvalgybos naudai
  Karininkas įtariamas ryšiais su Rusijos žvalgyba
  Tegai:
  radijo ryšys, žvalgyba, Danija

  Svarbiausios temos