01:49 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei, archyvinė nuotrauka

  Mei paskatino Europą būti budrią dėl Rusijos "grėsmės"

  John Stillwell/PA via AP
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Prieš Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimą Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė sakė, kad Rusija kelia "grėsmę" potencialiam Rytų Europos šalių augimui

  VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei ragina Europą būti budrią Rusijos atžvilgiu, pavadindama ją priešiška valstybe, praneša RIA Novosti.

  Britanijos ministrės pirmininkės pareiškimas nuskambėjo prieš 5-ąjį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Briuselyje.

  "Mes turime atidžiai stebėti priešiškų valstybių, tokių kaip Rusija, veiksmus, kurie kelia grėsmę potencialiam rytų regiono augimui ir siekia sunaikinti mūsų kolektyvinę jėgą", — sakė Mei.

  Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės konceliarijoje pranešta, kad Mei Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikime kalbės apie pasipriešinimo Rusijos "grėsmės" galimybę ir 100 milijonų svarų skyrimą kovai su "dezinformacija".

  Anksčiau JAV Kongresas paskyrė 60 milijonų dolerių kovai su "propagandos ir dezinformacijos kampanija", kurią tariamai atlieka Rusijos valdžios institucijos.

  JAV žiniasklaida anksčiau nepagrįstai apkaltino Rusiją dėl įsikišimo į prezidento rinkimus ir Donaldo Trampo paramą per socialinius tinklus. "Google", "Facebook" ir "Twitter" pažadėjo bendradarbiauti su Senatu ir JAV Atstovų rūmais, atliekant tyrimą. Kremlius ir Baltieji rūmai ne kartą neigė "Trampo sąmokslą su Rusija".

  Pastaruoju metu JAV stengiasi apsunkinti Rusijos žiniasklaidos darbą. Lapkričio pradžioje JAV teisėsaugos ministerija pareikalavo, kad televizijos kanalas RT užsiregistruotų kaip užsienio agentas iki lapkričio 13 dienos. RT įvykdė reikalavimą lapkričio 10 dieną. JAV Teisingumo departamentas įtraukė RT America į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokių kaip Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruotos.

  Rusijos valdžia ne kartą reiškė savo paramą televizijos kanalui, o taip pat tai, kad JAV atžvilgiu gali būti priimtos atsakomosios priemonės. Tad lapkričio 15 dieną Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą, pagal kurį žiniasklaida, gaunanti finansavimą iš užsienio, gali būti Rusijoje pripažinta "užsienio agentu".

  Priimtas įstatymas taip pat įteisina nepageidaujamų organizacijų tinklalapių blokavimą be teismo nuosprendžio.

  Anksčiau Amerikos socialinis tinklas Twitter nusprendė blokuoti reklamą iš visų naujenų agentūros Sputnik ir televizijos kanalo RT paskyrų. Be to, naujienų agregatoriaus "Google News" darbe bus taikomas RT ir Sputnik straipsnių reitingavimo algoritmas, siekiant kovoti su "Rusijos propaganda".

  Dar šia tema

  Įvardytos šalys, kuriose Rusija laikoma pagrindine grėsme
  Grybauskaitė Geteborge pristatys Lietuvos patirtį kovoje su "fake news"
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, "Rusijos grėsmė", Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos