14:32 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)
  38

  Lėšų nutekėjimas iš Britanijos ekonomikos susijęs su Europos finansų institucijų baime dėl galimos teisinės painiavos po to, kai Jungtinė Karalystė pasitrauks iš Europos Sąjungos

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Europos bankai išvedė iš Didžiosios Britanijos 350 milijardų eurų vertės aktyvus nuo 2016 birželio — momento, kai įvyko referendumas dėl šalies pasitraukimo iš ES, po 2017 metų birželį, praneša RIA Novosti su nuoroda į leidinį Financial Times.

  Pagal Europos Sąjungos oficialią statistiką, kuria savo straipsnyje pasidalino FT, Didžiojoje Britanijoje esantys bankų iš valstybių — ES narių aktyvai per metus sumažėjo 17% — nuo 1,94 iki 1,59 trilijono eurų.

  Ekspertų manymu, toks lėšų nutekėjimas yra susijęs su tuo, kad bankai bijo prarasti lėšas dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Tuo tarpu situacija gali išlikti iki 2019 metų pavasario — būtent tada Brexit turėtų būti visiškai užbaigtas.

  Trečdalis Europos finansų institucijų labiausiai bijo galimų teisinių normų, reglamentuojančių finansines sutartis ir duomenų apsaugą, pakeitimų, rašo FT su nuoroda į Europos bankininkystės organizacijos (EBA) atliktos apklausos rezultatus.

  Slapta sąskaita

  Tuo pačiu metu, kaip rašo RIA Novosti su nuoroda į Sunday Times sekmadienį, Londonas ir Briuselis gali paslėpti tikslią "sąskaitos už pasitraukimo iš ES" sumą. Kaip pranešė ST  aukšto rango pareigūnas ES, kurio vardas neatskleidžiamas, tai būtina siekiant išvengti politinių prieštaravimų.

  Anot britų laikraščio, ministrė pirmininkė Teresa Mei sutiko sumokėti daugiau nei 40 milijardų svarų (45 milijardų eurų). Šis sprendimas atveria kelią oficialių derybų dėl susitarimo pradžiai.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Europos valdžios institucijos reikalauja, kad Didžioji Britanija sumokėtų 60-100 milijardų eurų, o Jungtinė Karalystė pavadino 30-40 milijardų eurų sumą.

  Kas vyksta

  Nuo šių metų vasaros Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga derasi dėl Brexit sąlygų. Pagrindiniai klausimai buvo dviejų regionų piliečių teisės, Airijos siena ir Jungtinės Karalystės finansinių įsipareigojimų Europos Sąjungai sureguliavimas.

  Nors derybose nepakanka pažangos, Briuselis nenori pereiti prie antrojo etapo - diskusijos apie būsimos Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos partnerystės formas.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Britų gyvenimo kokybė po Brexit labai pablogėjo
  Britanijos valdžia įvardijo tikslų laiką, kada šalis pasitrauks iš ES
  Mes galime suteikti tik 40 mlrd eurų: britai derasi dėl pasitraukimo iš ES
  Tegai:
  bankai, finansai, Brexit, Europos Sąjunga (ES), Europa, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos