11:27 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Agungo ugnikalnyje artimiausiu metu gali prasidėti stiprus išsiveržimas; aukščiausio lygio šio ugnikalnio išsiveržimas įvyko 1963 metais – tuo metu aukų skaičius viršijo tūkstantį žmonių

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Indonezijos valdžia pirmadienį paskelbė aukščiausio lygio ugnikalnio išsiveržimo pavojų, praneša RIA Novosti.

  Aukščiausio lygio Agungo ugnikalnio išsiveržimas paskutinį kartą įvyko 1963 metais, tada jo aukomis tapo 1,5 tūkstančio žmonių.

  Dabar draudžiama priartėti prie ugnikalnio arčiau nei aštuoni kilometrai, o kai kuriose vietose ši zona išplečiama iki 10 kilometrų.

  Šiuo metu ugnikalnio pelenų stulpas pakyla į aukštį nuo dviejų iki 3,4 kilometro aukščio.

  Dėl nelaimės grėsmės kai kurios oro linijų bendrovės buvo priverstos atšaukti skrydžius į Balį, o vietinis tarptautinis oro uostas buvo laikinai uždarytas dėl virš jo sudurusio pelenų debesies. Oro uoste įstrigo tūkstančiai turistų.

  Ситуация в аэропорту Бали Нгурах-Рай. 26 ноября 2017
  © REUTERS / Nyimas Laula
  Situacija Balio oro uoste lapkričio 26 dieną

  Apie 25 tūkstančius žmonių, gyvenančių netoli to kalno jau evakavosi po to, kai Agungas antradienį ėmė skleisti dūmus.

  Baiminamasi, kad dūmų ir pelenų debesis skleidžiančio Agungo ugnikalnio stiprus išsiveržimas gali prasidėti artimiausiu metu.

  Pirmasis ugnikalnio aktyvumas buvo fiksuotas lapkričio 21 dieną — dūmų debesis pakilo į 700 metrų aukštį. Antras išsiveržimas prasidėjo sekmadienį lapkričio 26 dieną — dūmų stulpas pasiekė 4 tūkstančių metrų aukštį.

  Agungo ugnikalnis yra maždaug 75 kilometrų atstumu nuo turistų mėgstamo Kutos kurorto. Nacionalinės nelaimių padarinių likvidavimo agentūra nurodė, kad išplėtus pavojingą zoną aplink Agungą turėtų evakuotis iki 100 tūkstančių kaimų gyventojų, bet iš jų pasitraukė dar tik mažiau nei pusė.

  Nepaprastoji padėtis šiais metais jau buvo paskelbta Balyje dėl Agungo ugnikalnio — rugsėjį iš salos buvo evakuoti 144 tūkstančiai netoli ugnikalnio gyvenančių žmonių.

  Tegai:
  ugnikalnio išsiveržimas, turistai, Agungo ugnikalnis, Balis

  Svarbiausios temos