21:24 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  117

  Rusijos naikintuvas "Su-30" perėmė JAV karinio jūrų laivyno orlaivį "P-8A Poseidon", skridusį virš Juodosios jūros, nes pastarasis artėjo prie Rusijos valstybės sienos

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Rusijos kariai lapkričio 25 dieną turėjo į oro erdvę išleisti naikintuvą "SU-30", kai buvo aptiktas artėjantis prie Rusijos sienos oro taikinys, vėliau atpažintas kaip Amerikos žvalgybos lėktuvas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Pietų karinės apygardos spaudos tarnybą.

  Anksčiau televizijos kanalas CNN, cituodamas Pentagono atstovę spaudai Michelle Baldanzą, pranešė, kad Rusijos naikintuvas "Su-30" "nesaugiai" perėmė JAV priešlaivinį lėktuvą "P-8A Poseidon" virš Juodosios jūros.

  F-16, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Ковалев

  "Apie 13:00 Maskvos laiku Rusijos oro erdvės virš Juodosios jūros neutralių vandenų stebėjimo priemonės aptiko oro taikinį, dideliu greičiu artėjantį prie Rusijos Federacijos valstybės sienos. Taikiniui perimti į orą buvo išleistas naikintuvas "Su-30" iš Pietų karinės apygardos oro gynybos budinčių priemonių sudėties. Priartėjęs Rusijos naikintuvas apskrido objektą ir vizualiai identifikavo jį kaip Amerikos žvalgybos lėktuvą "P8A Poseidon"", — sakė Pietų karinė apygarda.

  Kai Amerikos žvalgybos lėktuvas "P8A Poseidon" pastebėjo, kad jį aptiko Rusijos naikintuvas, jis pakeitė trajektoriją — pasišalino iš Rusijos oro erdvės, pabrėžė spaudos tarnyba.

  Atlikęs užduotį, Rusijos naikintuvas sėkmingai grįžo į aerodromą.

  "Boeing P-8 Poseidon" — patrulinis priešlaivinis lėktuvas. Jis skirtas priešo povandeniniams laivams aptikti ir sunaikinti, o taip pat žvalgybai ir dalyvavimui priešlaivinėse ir gelbėjimo operacijose.

  Rusijos oro ir kosmoso pajėgos reguliariai palydi ir perima NATO šalių lėktuvus. Gynybos ministerija skelbia ataskaitas, kuriose nurodomi statistiniai duomenys apie valstybės sienoje aptiktus užsienio lėktuvus.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pripažino, kad perėmimai dažniausiai atliekami profesionaliai ir saugiai bei yra įprasta praktika.

  Dar šia tema

  NATO naikintuvai buvo priversti tris kartus lydėti rusų orlaivius
  Rusija prieš NATO virš Baltijos jūros — kuo tai gali baigtis?
  Ekspertas: naikintuvas-bombonešis MiG-35 stipresnis nei jo "pirmtakas"
  Tegai:
  naikintuvas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos